Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
798 kez görüntülendi
itunes connect kategorisinde tarafından

Benzer problemle ben yeni karşılaştım, ilk defa banka hesabı tanımlıyorum fakat sonunda kabul etmeyip Garanti Bankası'nın şu anda para ödemesi yönlendirilecek bankalar arasında olmadığı bilgisini veriyor (sundukları listede olmasına ve seçilmesine izin vermelerine rağmen). iTunes'un Türkiye'de ödeme yaptığı bankalar hangileri, bilen var mı?

1 cevap

0 oy
tarafından

Ben de Garanti banksını kullanıyorum, en son eylül ayında başarılı olarak ödeme alabilmiştim ama o zamandan bu güne birşeyler değiştimi açıkçası ben de emin değilim.

tarafından

evet, şimdi kontrol ettim benim de garanti bankası hesabım listeden çıkartılımış.
Yeni banka hesap numarası girmem isteniyor.

tarafından

Peki üstat, Türkiye'de hangi banklarla çalışıyorlar nasıl öğrenebiliriz? Yazılı sordum, fakat cevap gelmedi. Verdikleri takip numarasını belirterek tekrar yazdım (cevap gelmedi diye) ve sordum, 2 hafta geçti yine cevap yok...

tarafından

Cevap vermezler :(
En para kullanan tanıdıklarım var.
Ben de böylesi bir problem belki yaşanabilir kaygısıyla enpara hesabı açmıştım geçen hafta.
Şimdi ikinci bir hesap olarak en para'yı ekleyebildim.
Mevcu garanti bankası hesabımı da tekrar güncelledim, denemek maksadıyla.
Kontrol aşamasına girdi şu anda. Sonucu buraya yazarım.

tarafından

Teşekkür ederim

tarafından

Garanti bankası hesabımı da tekrar ekleyebildim. Şimdilik bir sorun çıkmadı

tarafından
tarafından düzenlendi

Peki, Garanti Bankası 17 haneli hesap olarak IBAN'ın son 17 rakamı mı?
Şube olarak ne seçiyorsunuz, hesabınız olan şubeyi mi, merkez şubeyi mi?
Üstat bir de tanımladığınız hesap TL mi us$ mı?
Kusura bakmayın sizi yoruyorum, fakat neden hesabımı bir türlü tanımlatamadığımı çözebilmiş değilim...

tarafından

evet, hesabım olan şubeyi ve hesap numarası olarak da IBAN'ın sondan 17 hanesini giriyorum.

...