Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
992 kez görüntülendi
itunes connect kategorisinde tarafından
Merhaba,

 

Itunes Connect üzerinden aktif kullanıcı sayısını nasıl görebilirim, Sales &Trend tarihe göre indirme sayısını gösteriyor diye biliyorum. Uygulamayı cihazlarından kaldırdıklarında düşmüyor sayı. Yüklenme değilde aktif kullananlar yani telefonlarına yükleyip kaldırmayanların sayısı önemli benim için.

1 cevap

0 oy
tarafından

iTunes connect'de ne yazıkki böyle bir istatistik tutulmuyor. Ancak google analytics veya crashlytics gibi 3. Parti bir takip sistemini uygulamanıza entegre edebilirsiniz.
Ben crashlytics'i öneririm uygulamanıza ait çökme raporlarını tutabildiğiniz gibi dau/mau analizi de sunuyor.
https://try.crashlytics.com/

tarafından
Teşekkür ederim Yasin Bey,

Verdiğiniz linki kurup uygulamama entegre ettim, mac üzerine kurulu olan uygulamada want to force a crash diye bir link var, orada uygulamanıza hata verdirtip test edebilirsiniz diyordu, bende oradaki örneği uyguladım yani int *x = NULL; *x = 42; uygulama hata verdi ancak ne uygulama üzerinde ne de sitelerinde bu hata logunu göremedim. İllaki yayınlamak mı gerekiyor, simulator üzerinde çalıştırınca hataları göremiyormuyuz?
tarafından
crashlytics dokümantasyonunda bahsettiği gibi crash testini bir buton aksiyonuna mı bağladınız yoksa uygulamanız açılır açılmaz hata kodunumu tetikliyor?

ayrıca yine aynı dokümantasyonda çökme raporunu alabilmek için uygulamayı bir kez xcode'ile build ettikten sonra cihazınızın xcode'ile bağlantısını kesip uygulamayı ikonu tıklayarak çalıştırmanız ve hata simülasyonunu buton aksiyonuyla tetiklemeniz gerektiğinden bahsediyor.

uygulamanızı yukarıda anlattığım şekilde mi çalıştırıp çökme simülasyonunu gerçekleştirdiniz?
aksi durumda çökme raporunu crashlytics arayüzünde göremeyebilirsiniz.
tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba,

Hem AppDelegate altındaki didFinishLaunchingWithOptions metoduna hemde bir buton altına yazdım yukarıda belirttiğim kodu. Simulator üzerinden çalıştırıyordum şuan telefonumu bağladım onun üzerinden denedim hataya düşürttüm ama hem sitelerinden hemde macteki uygulama üzerinden sadece "Congrats there are no open issues" ibaresini görüyorum. Sitelerinde de 0 hata diyor. Birde fabric kullanıyorum belirteyim.
tarafından
twitter crashlytics'i satın aldıktan sonra servis fabric adıyla hizmet vermeye başladı.  bendeki ağız alışkanlığı aynı şeyden bahsediyoruz yani.

appDelegate / didFinishLaunchingWithOptions metodu içerisinde en son implemente edilen 3.parti framewok crashlytics olmalı. bunu bir daha kontrol edin.

ayrıca crahslytics'in default çökme simulasyonunu denedinizmi?

yani,

int *x = NULL; *x = 42;  (bu örneğin her zaman uygun çökme raporları oluşturamayabileceği zaten belirtilmiş)

kullanmak yerine,

[[Crashlytics sharedInstance] crash];

ile.

crashlytics her çökme raporunu yakalayamayabilir. bu uygulamanızın çökme esnasında dSYM'ye uygun bir exception üretememesiyle alakalıdır. yakalanan exception crashlytics tarafından uygulamanıza ait dSYM kullanılarak sembolize edilebilir olmalıdır.

ayrıca teknik olarak çökme raporunun uygulama çökerken değil daha sonraki başarılı açılışta crashlytics'e gönderilir. yani uygulamanız, çökerek kapandıktan sonra bir kere başarılı şekilde çalıştırıldığında çökme raporu iletilecektir.
tarafından
Merhaba,

Dediklerinizi yaptım ve hem simülatörden hemde iphonedan hata raporu aldım teşekkür ederim.
...