Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
222 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Uygulamayı değerlendir  ekranı oluşturdum ve ne zaman gözükeceği vs. gibi ayarları nsuserdefaults'a kaydettim. Her şey istediğim gibi çalıştı. Sadece şöyle garip bir sorunla karşılaştım ki, işin içinden çıkamıyorum.

Olay şöyle cereyan etti:
İstedim ki, kullanıcı uygulamamı değerlendirmek istediğinde,  App Store'daki uygulamama ait sayfa uygulamadan çıkmadan gözüksün. Bunun için de SKStoreProductViewControllerDelegate'i kullandım:

Tam istediğim şekilde oldu. Yani inapp olarak App Store'u açtım. Fakat, App Store ekranındaki Yorum Yaz kısmına dokununca reaksiyon alamıyorum. Bu normal mi ? Bir bug mi söz konusu ? Ya da ben yanlış bir yöntem mi seçtim ?
tarafından
Şurada * benzer bir çalışma buldum:
* https://github.com/arashpayan/appirater/

Ancak onda da aynı sorun var. iOS 8'de Yorum Yaz'a tıklanınca bir şey olmuyor **

** https://github.com/arashpayan/appirater/issues/224

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

"A SKStoreProductViewController object presents a store that allows the user to purchase other media from the App Store. For example, your app might display the store to allow the user to purchase another app."
https://developer.apple.com/library/prerelease/ios/documentation/StoreKit/Reference/SKITunesProductViewController_Ref/index.html

SKStoreProductViewController kullanıcıya başka uygulamalar satın aldırmak için kullanılabilir. Uygulama yorumları sadece appStore üzerinden yapılabilir.

tarafından
Bunu fark etmemiştim. Söylediğiniz iyi oldu. Standart olarak App Store'u uygulamadan çıkarak açtıracağım o halde.
tarafından
+1
evet, kullanıcıyı uygulamadan çıkartıp ilgili appStore sayfasına yünlendirmelisiniz.
...