Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
982 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Yeni bir proje açtım. Uygulama dili Türkçe olacak. English Development'ı sildim. Yerine Türkçe ekledim. Sonra iTunes Connect'te yeni uygulama oluşturdum. Primary Language kısmını Turkçe seçtim. Uygulama yayınlandıktan sonra App store tanıtım sayfasında, "Diller: Türkçe, İngilizce" olarak geçiyor. Oysaki İngilizce ne bir localization var ne de Uygulama ayarında bir özellik.

Nasıl çözebilirim bu sorunu. Tahminimce bütün sorun Xcode proje ayarlarında. Bu konuda yardımınızı rica ediyorum. Eğer mümkünse iTunes Connect'e gönderiyormuş gibi dili Sadece Türkçe gözükecek boş bir proje paylaşabilir misiniz ?

1 cevap

0 oy
tarafından

itunes connect'de uygulamanızın dil seçeneklerini belirlerken varsayılan dil english gelmektedir, primary language olarak ikinci dili seçtikten sonra english seçeneğini silmelisiniz.

tarafından
iTunes Connect'te sadece 2 ayar yeri var dil için. Bunlardan ilki şu:
http://i.hizliresim.com/bY2bpb.jpg

Diğeri ise uygulamayı review'e gönderirken gözüken şu ekran:
http://i.hizliresim.com/D9RJmv.jpg

Bunun dışında english seçeneğini silme kısmı nerede tam olarak tarif etme şansınız var mı ? Resimli de olabilir. Çünkü anlayamadım. 1 aydır uğraşıyorum bu sorunla.
tarafından
şurayı kast etmiştim, primary olmayan lisan seçeneğinin üzerine geldiğinizde zaten sil seçeneği çıkıyor.
http://i.hizliresim.com/52kVZM.jpg
tarafından
Bende sadece Turkish gözüküyor. Silebileceğim, sizin ekrandaki gibi bir English seçeneği görünmüyor. Xcode içerisinde ayarlarım şöyle:

http://i.hizliresim.com/V6LEAZ.jpg

Ben Xcode içerisindeki English - Development Language'ı silmiştim. Acaba o yüzden mi ?

Peki sizin Xcode projenizdeki ayarlama nasıl ?
tarafından
evet, şimdi anladım siz fallBack language olan development language'i da silmişsiniz ve sadece türkçe kalmış, ama info.plist içerisinde Localization native development region hala english tanımlı sanırım, bu nedenle fallback language olarak ingilizce hala binary içerisinde görünüyor. ilginç.
daha önce sadece türkçe lisan içeren bir uygulama yüklemeyi denememiştim, ben de şimdi fark ediyorum.
info.plist içerisindeki Localization native development region'ı "tr" olarak set edin. seçeneklerde turkish gelmiyor ama siz manuel olarak "tr" yazın.
tarafından
Aslında Localization native development region ayarı da tr olarak tanımlı. Dediğiniz gibi çok ilginç ve bir o kadar da stresli bir durum oldu. Çözemiyorum bir türlü.  Turkish ve English olarak çıkıyor diller. Aklınıza gelen başka bir seçenek olursa lütfen paylaşın. Teşekkür ederim.
tarafından
Şimdi şöyle bir konu buldum:
http://stackoverflow.com/questions/27722789/localization-native-development-region-base-localization-and-appstore-language/27897621#27897621

project.pbxproj dosyasında yer alan şu kısımdaki "English"'i Turkish yaparak deneyeceğim. Herhalde o zaman istediğim olacak.

developmentRegion = English;
            hasScannedForEncodings = 0;
            knownRegions = (
                Base,
            );
...