Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
562 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Merhabalar uygulamamda uygulamanın içeriği ile bilgilerin verildigi bir tanıtım ekranı var bu ekran uygulama cihaza kurulduktan sonraki ilk açılışta bir kez gösterilecek ve uygulama silinip tekrar kuruluncaya kadar asla açılmayacak. (kimi uygulamalarda 1-2 slide sayfadan oluşabiliyor). bu yapı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bunun için özel hazırlanmış bir yapı olduğunu sanmıyorum. Böyle bir bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir.

Ama bence en pratik şekilde, şöyle yapılabilir.

nsuserdefaults konusu hakında bilgin varsa, php deki session benzere şeklinde kulanabilirsin bunu, ilk önce kulanmak istediğin açıklama ekranını bir .xib dosyası olarak tasar ve ilgili class ile ilişkilendirirsin.

daha sonra uygulaman ilk açıldığında derde bunun çalışmasını istiyorsan orda, nsuserdefaults a daha sonradan tanımlayacağımız bir yerel değişkeni kontrol edersin, eğer bu değişken nil ise daha önceden düzenlemiş olduğun tatım .xib ini controler içine implament edersin.

sayfa dahil ettiğin bu class ı isteğin olayın gerçekleşmesinin ardından kaldır ve ilk başta kontrol ettiğimiz nsuserdefaults değerini örneğin aciklama_gosterildimi gibi bir yerel değişkenin değierini 1 olarak değiştirirsin.

artık kullanıcı ikinci kez geldiğinde yerel değişkenin değeri nil olamadığından, ilgili işlemleri yapan class ı sayfaya dahil etmezsin.

benim aklıma gelen en pratik çözüm bu, aklına takılan bir nokta olursa yardımcı olmaya çalışırım.

iyi çalışmalar.

tarafından
+1
hocam öncelikle cevabınız için teşekkur ederim nsuserdefaults hakkında pek bilgim yok. session mantığını biliyorum ancak bu yapıya nasıl engetre edeceğim konusunda pek fikrim yok maalesef örnek bi uygulama ya da daha detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
tarafından
+1
Örnekte açıklamaya çalıştım, aşağıdaki linkten örneğe ulaşabilirsin.

https://drive.google.com/file/d/0B4MEF11v_cH3amN3clZORk9PVG8/view?usp=sharing

Pratik bir şekilde anlatmaya çalıştım, aklına takılan birşey olursa, yarıdımcı olmaya çalışırım. Birde benimde bir sürü bilmediğim şey var, o yüzden bu benim doğrum :D hatamız varsa af ola :)
tarafından
+1
çok açıklayıcı olmuş cevabınız için çok teşekkürler hocam ellerinize sağlık. bi haftadır cevap veremedim kusura bakmayın. :)
...