Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
483 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Merhabalar,

Sürekli push bildirim gönderdiğimiz bir uygulamamız var diyelim ve ortalama saatte 5 bildirim gönderiyor.

Kullanıcının o anda internet bağlantısı yok ise ve 3 saat sonra online oldu ise 15 adet bildirimi bir anda almış olacak.

Bunun önüne nasıl geçilebilir?

Bir zaman aşımı belirtebiliyor muyuz? Mesala 30dk da iletilemeyen bildirimler ulaşmasın gibi?

1 cevap

0 oy
tarafından

Merhaba,

Notifications için Expiration date var.

A UNIX epoch date expressed in seconds (UTC) that identifies when the
notification is no longer valid and can be discarded. If this value is
non-zero, APNs stores the notification tries to deliver the
notification at least once. Specify zero to indicate that the
notification expires immediately and that APNs should not store the
notification at all.

tarafından
Nasıl kullanırız yada nasıl entegre ederiz, bu konuda detaylı bir bilgi yada örnek kullanım var mıdır?
tarafından
Expiration Date kullanımı için mesela şu php örneğini inceleyebilirsiniz:
http://codular.com/sending-ios-push-notifications-with-php

Bu örnekte, şu anki zamanın üzerine + 1 gün eklemiş Expiration Date olarak:
// Set expiration to 1 day from now
. pack('N', time() + 86400)
tarafından
Teşekürler ben aşağıdaki gibi gönderiyorum normalde ;

$msg = chr(0) . pack('n', 32) . pack('H*', $deviceToken) . pack('n', strlen($payload)) . $payload;

bu şekilde gönderdiğimde ise hata vermiyor gönderildi ancak cihaza gelmiyor bildirim.
$msg = chr(4) . pack('n', 4) . pack('N', time() + 3600) . pack('n', strlen($payload)) . $payload;

Nasıl çözeceğim bilemedim.
tarafından
Gönderim yaptıktan sonra, Response için status code ne dönüyor?  BadExpirationDate ile ilgili bir hata döndürüyor mu?
Şurada status  kodları için bir tablo ve her bir status code için reason bulunuyor. Takip ederek, bildirimdeki hatayı yakalayabilirsiniz. Şu iki tabloyu incelemelisiniz:

Table 6-4  Status codes for a response

Table 6-6  Values for the reason key

https://developer.apple.com/library/ios/documentation/NetworkingInternet/Conceptual/RemoteNotificationsPG/Chapters/APNsProviderAPI.html
...