Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
331 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
SQLite kullanarak (FMDB)  30.000 karakter uzunluğundaki bir yazıyı TextView'e set ediyorum. Hız ve performansta sorun yok. Ancak bu yazıyı işlemek için bazı işlemler yaptırınca CPU ve Ram kullanımında artma oluyor ve işlem süresi de 1-3 sn arasında sürüyor.

Yaptığım işlemler şunlar:
SQLite ile çektiğim düz  yazıda bazı işaretlerim var. Örneğin bir başlığı bold yapmak için <b></b>   gibi. Bunun için de yazımı  oluşturduğum bir fonksiyon ile NSMutableAttributedString dönüştürüyorum.

Sorum şu:
Bu işlemi yapmak yerine istediğim etkiyi elde etmek için yani düz yazıyı bir attributed texte dönüştürerek kullanabilmek için farklı bir yöntem var mı ?

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

düz text içerisindeki tag ları kullanarak text içeriğini zenginleştirmek, elbette bir miktar işleme süresine mal olur.
html tag'ları kullanıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. aldığınız text içeriğini bir UIWebView kullanarak görüntülemeyi deneyin.

tarafından
Teşekkür ederim. UIWebView ile kısmen daha iyi oldu ama daha fazla ram harcıyor. Sizce SQLite yerine bir rtf (rich text format) dosya oluşturup onu TextView'e set edebilir miyim ?
tarafından
evet, bana kalırsa da RTF kullanmak en doğru seçenek olur.
...