Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
570 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi

Merhaba Yasin Bey,

Epey bir süre uğraştıktan sonra belli bir yere kadar gelip takıldım yardımcı olursanız sevinirim. Şöyle ki,

3 adet view controllerım var. 1. si menü, 2. si hangi menüye basıldıysa onunla ilgili bir resim gösteren view controller, 3. ise içinde işlemlerin yapıldığı view controller.

Özetle örneğin 1. view controllerda fiyatlar butonuna tıkladığımda 2. view controllerda para resmi gözüküyor animasyonlu olarak 2 sn sonra otomatik olarak animasyon bitince 3. view controllera gidip fiyatları gösteriyor. Bu söylediklerimi yaptım ancak,

1. Sorum : ilgili resim gösteren view controller ı tam ekran olarak geri butonu ve top bar bulunmadan nasıl gösteririm?

2. sorum ise 3. view controllerdan geri butonuna bastığımda resim gösteren 2. view controller yerine menünün olduğu 1. view controller a nasıl gönderebilirim?

1. view controller a navigation controller koyduğumda hepsinde standart geri butonu oluyor ve 3. viewcontrollerın geri butonuna bastığımda 2. view controllera gidiyor ama istediğim 1. ye gitmesi.

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

navigation bar'da yer alan "back" butonunu,

self.navigationItem.hidesBackButton = true

ile gizleyebilirsiniz.

ilk viewController'a dönmek için se, işlemin gerçekleştirileceği controller'a ait subClass içerisinde, (bir fonksiyonla mı veya IBAction'la mı olacağı size kalmış),
şu kodu çalıştırın.

if let navigationController:UINavigationController = self.navigationController {
            if navigationController.viewControllers.count > 0 {
                navigationController.popToViewController(navigationController.viewControllers[0], animated: true)
            }
        }
tarafından
tarafından düzenlendi
Hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim yasin bey, kodlarınız projemde sorunsuz çalışıyor ancak,

2. view controller da self.navigationController?.navigationBar.isHidden = true yaparak splash ekran gibi tam ekran olmasını sağladım istediğim oldu.

3. view controllerdan ilk view controller a ise harici bir buton yerine mevcut geri butonuna tıklandığında 2. yerine 1. ye gitmesiydi. Bunu sağlayabilir miyim acaba yoksa custom bir topbar yapıp kendim bir geri butonu mu yaratmalıyım diğer tüm view controllerlarda?
tarafından
hazırladığım şu örneğe bir bakın o halde,
https://drive.google.com/open?id=0B_33To7xgYO7aXh3QTBkUmxsMHc
tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Çok teşekkür ederim, müthişsiniz.
...