Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
1.3k kez görüntülendi
itunes connect kategorisinde tarafından
Merhaba Yasin Bey,

AppStore üzerindeki uygulamamın istatistiklerine ihtiyacım olduğu için itunes connect üzerinden App Analytics -> Metric bölümünden installations linkinden 1 yıllık aralık seçip aylara göre listeledim. Ancak kafam karıştı. Bu bölümde Sales bölümünde App Units sekmesi var ve bu rakamlar ile Sales & Trends bölümündeki rakamlar birbirinden çok farklı.

Şöyle ki;

Daha önce Sales & Trends bölümünden yine 1 yıllık aralık seçip aylara göre listeliyordum öyle rapor alıyordum. Units per months raporu bana aylara göre indirme sayılarını ya da kullanım sayılarını vermiyor mu?

Özetle Sales & Trends bana ne veriyor analytics bana ne veriyor? Bu bölümleri biraz açıklayabilir misiniz?

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

sales and trends bölümünde uygulamalarınıza ait appStore indirilme sayılarını ve varsa uygulama içi satınalma sayılarını;
bölge, cihaz, uygulama kategorisi... v.b. gibi filitreleme seçenekleriyle,
seçeceğiniz tarih aralıklarında görüntülemenizi sağlar.

eğer amacınız uygulamanın indirilme/satınalma sayılarını öğrenmekse, sales and trends bölümü kafi.

app analytics bölümü uygulamalarınıza ait çok daha spesifik istatistiklere ulaşmanız için kullanacağınız bir bölüm.
örneğin;

impressions,
uygulamanızın appStore aramaları veya kategorilerdeki listelenme ortalamasını,

product page views,
appStore uygulama sayfanızın görüntülenme ortalamasını,

sources sekmesi,
uygulamanıza ait appStore sayfasına yapılan web referanslarını,

retention sekmesi,
uygulamayı bir günde indiren kullanıcı sayısının, takip eden son 28 gün içerisinde uygulamayı tekrar kullanma oranını.

geo location,

cihaz tipi,

çökme istatistikleri,

v.b.......

görüntülemenizi sağlar.

...