Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

iOS 7 ve xCode 8

0 oy
94 kez görüntülendi
28, Ocak, 2017 ios development kategorisinde burhanaksendir tarafından soruldu
iOS 7 ve üzeri çalışacak bir uygulama geliştirmem lazım. Ancak Xcode 8 içinde ne simulatör desteği var ne de deployment target. Anlamadım gitti. Yani geri dönüş mü yapacağız herşeyi silip?

1 cevap

+1 oy
30, Ocak, 2017 yasin tarafından cevaplandı
30, Ocak, 2017 burhanaksendir tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

evet ne yazık ki xCode7 yüklemelisin. O da Sierra üzerinde çöküp duruyor.

2, Şubat, 2017 burhanaksendir tarafından yorumlandı

Şimdi benim merak ettiğim şu:
iOS 7 ve üzeri çalışacak uygulama yazmak isteyen kişiler nasıl bir yol izliyor kurulum aşamasında? Cihazlarında Yosemite mi var? Peki ama o zaman iOS 10 ne olacak. O zaman ikinci bir mac kurup ona da Sierra mı yüklüyor? Bir bilen izah eder mi ?

2, Şubat, 2017 yasin tarafından yorumlandı

maalesef evet. sierra zaten eski xCode versiyonlarında sorun çıkartıp duruyor. O nedenle yapılabilecek tek şey ayrı bir mac'e yosemite kurmak. ya da harici bir disk üzerine yosemite kurup boot etmek.

Peki ios 7 yüklü gerçek bir cihaz temin etsem, Xcode 8 ile debug edebilir miyim uygulamaları?

2, Şubat, 2017 yasin tarafından yorumlandı

ios7 yüklü bir cihazda, xCode8'le kullanarak build etmeyi açıkçası hiç denemedim.
Ama stack'da biri bu konuyla ilgili testler yapmış.
Do Xcode 8 Swift 3 apps run on iOS 7 successfully?

İnceledim. Evet genel olarak moral bozucu. Keşke biraz olsun developer dostu olsaydı şu Apple. Kestirip atıyorlar eski versiyonları. Halbuki çok az da olsa hâlâ ios 7 kullanan var yani.
Yani şimdi projedeki yükü bir hayal ediyorum:
1- Yosemite kur. Önce swift 2 ile çalış.
2- Sierra kur. Sonra git hepsini siwft 3'e çevir.
3- Sonra dön geriye ve sonra tekrar ileri sar.
akla zarar.
Sırf şu ızdıraptan kurtulmak için Xcode harici farklı bir IDE olsa ve bu sorunu çıkarmasa, hiç düşünmez hemen geçerdim.

...