Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
981 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Uzaktan bildirim gönderiyorum uygulamamda badge 1 oluyor burası tamam
ama uygulama açılmamışsa ve yeni bir uzaktan bildirim gelmişse bu sayının 2 olmasını istiyorum nasıl yapabiliriz ?

2 Cevaplar

0 oy
tarafından

badge numaralarının kontrolü tamamıyla size aittir.
numaraların toplamasını sunucu tarafında kendiniz yapmalı ve toplanmış yeni sayıyı bildirim olarak göndermelisiniz.

tarafından

server tarafından kontrolleri yapmak bayağı bi uğraştıracak diye her seferinde 1 değerini gönderiyorum mobil tarafından push n. geldiğinde çalışacak fonksiyonda badge değerini 1 artırmayı düşünüyorum ?

tarafından

Badge numaralarına uygulama inaktif durumda veya arkaplandayken bir bildirim geldiğinde müdahale edilemez. Bildirimle gelen sayı neyse direkt yansıtılır. Daha önceki sayıyla toplanmaz yani.

Uygulama ancak aktif durumdayken badge numaralarına uygulama içerisinde müdahalede edebilirsin.
Ama bu durumun, numaranın arttırılması için kullanılması da aslında bir bakıma anlamsız.
Çünkü bu, kullanıcının uygulamayı açması ve daha sonra yeni gelen bildirime göre badge numarasının arttırılması anlamına geliyor. Halbuki kullanıcı uygulamayı zaten açmış oluyor. Dolayısıyla yeni badge numarasının ne olduğunun pek bir önemi kalmıyor.

Bu nedenle bu işin mantığı, uygulama açılır açılmaz veya kullanıcı uygulamayı açtıktan sonra yapacağı ekstra bir aksiyona göre (mesaj kutusuna gitmek ve gelen mesajları okumak gibi) mevcut badge numarasının uygulama içerisinden azaltılmasıdır. Arttırılması değil.

Dolayısıyla eğer numaranın, üst üste gelen her yeni bildirimle arttırılmasını sağlamak istiyorsan, bunu ancak ve ancak sunucu tarafında o kullanıcıya gönderdiğin bildirimlerin sayısını bir kenara yazıp, ayrıca gönderdiğin bildirimlerin kaçının kullanıcı tarafından okunup okunmadığını da tekrar uygulamadan çekerek kesin bir şekilde hesaplayabilirsin.

tarafından

Tamamdır hocam açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim :)

0 oy
tarafından

Link'te bu konuyla ilgili demo uygulama ve açıklama var belki işine yarayabilir.
Push notification mu kullanıyorsun yoksa local notification mu?

tarafından

linkdeki uygulamayı indirdim ama tam anlayamadım bana karışık geldi
firebase push n. kullanıyorum
şöyle bi olay varmı telefona push n. geldiğinde çalışacak olan fonksiyon varmı ?

...