Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
1.5k kez görüntülendi
itunes connect kategorisinde tarafından

Merhaba Herkese kolay gelsin ben bir uygulama yaptım xcode'dan Arşive ekledim fakat App'i yükleyemiyorum Build'e seçeneği gelmiyo Activity'de Arşivdeki dosya var fakat yanında (Processing) yazıyo uygulamayı Unity'de yaptım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Arşiv'e ekledimden kastın itunes connect'e yolladım herhalde değil mi?
Ve itunes connect'de uygulama altındaki Activity alanında yer alan Builds bölümünde gönderdiğin ipa dosyasının processing durumunda kaldığından bahsediyorsun değil mi?
Doğru anladım herhalde.

Evet processing işlemi biraz sürebilir uygulamanın büyüklüğüne göre,
ama eğer çok uzun sürdüyse, gönderim esnasında dosya eksik gitmiş olabilir.
Xcode'da uygulamayı yeni bir build numarasıyla tekrar paketleyerek yeniden göndermeyi dene.

tarafından

Evet hocam yazdığınız gibi durum bidaha denedim fakat yine olmadı Activiytdeki dosyalar da silünmiş işin tuhaf yanı hata çıkarmıyo info.plist'le ilgili bi sorun olabilir dedi bi tanıdık ama nasıl çözümlenir bilemedim

tarafından

Info plist'ile'le ilgili bir sorun olacağını pek zannetmiyorum.
info plist sorunları ancak uygulama inReview'e girdikten sonra kullanıcıya bildirilir.
Senin build daha inReview'e gelemiyor.

Bu probleme müdahale etmen şansın pek yok.
iTunesConnect support'la iletişime geçmeyi deneyebilirsin ama, biraz geç cevap verebilirler.
Sen en iyisi yeni build numarası vererek dosyayı bir kaç defa daha yeniden göndermeyi dene.

Bu arada dosya boyutu nedir?

tarafından

660 MB hocam

tarafından

aplication loaderle yüklemeyi denesen nasıl olur ? ben problem yaşadığımda bunu kullanıyorum halloluyor.

tarafından

Application Loader kullanımını tam olarak anlamadım bi dosya tanıtmamı istiyo orda hangi dosyayı tanıtıcağımı bilmiyorum bide telefondan mı deneniyo ?

tarafından

dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum,
1. Kısım ---
1) projeni denemek için bir cihaz seçiyosun ya oradangeneric İOS Deviceyi seçiyoruz.
2)Menüden Product kısmından Archive yi seçiyoruz.
3)Derleme işlemi bitince küçük bir ekran açılacak.
4)Bu ekrandan sap tarafta ki Validate.. butonuna basıyoruz ve next next diyoruz :)
5)Buradan onay mesajını alınca bu butonun yanındaki export.. butonuna basıyoruz.
6)Açılan pencerede ilk sıradaki "Save for İOS App Store Deployment" işaretli bir şekilde yine next nextlerle bir yere çıkartıyoruz.
2. Kısım--
1)Xcode uygulamasındayken menüden Xcode -> Open Developer Tool -> Application Loader
uygulamasına tıklıyoruz(Bu uygulama burada gözükmüyorsa yüklemen gerekir. Ben itunes connect de uygulamayı se.tüğümüz yer varya oradan indirdim)
2)Açılan sayfada kul adı şifre isteyecek itunes geliştirici hesabını gir ve bekle şifre oluşturucaz.
3) şu adrese git appleid.apple.com buraya normal geliştirici hesabınla giriş yap.
4)Açılan sayfada Güvenlik kısmında sağda Uygulamaya özgü parolalar altında Parola oluştur var oraya tıkla
5)Bir isim yaz ve oluştur de
6)Çıkan şifreyi bizim boş bıraktığımız şifre ekranına yaz ve giriş yap
7)AÇılan Ekranda Soldaki butona yani Deliver Your App buna çift tıkla ve daha demin export yaptığın sonu .ipa olan dosyayı bul ve aç bundan sonrada herşey next next next :D
8)Benim uygulamam 20 mb ve baya bi bekledim yüklenirken yani bu ekranda zaten zaman sayıyor yarım saate yakın bekletti seninki baya büyük biraz bekleyeksin artık.
9)Yükleme işlemi bittikten bi 5-10 dk sonrada itunes connectten uygulamayı takip edebilirsin.

İyi çalışmalar

tarafından

Çok sağolun hocam ilginiz için de teşekkürler

...