Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
399 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Merhaba Yasin Bey,

Test ortamında sandbox a push mesajlarım giderken production apns sertifikamla gerçek ortama mesaj göndermiyorum.

Yaptıklarım,

developer.apple.com  -> Certificates -> Production -> APNs Production IOS mevcut

Identifiers -> Apple IDs -> certificate Push Notification yeşil

Provisin Profiles -> Distribution -> Enable Services Push Notifications mevcut

Gönderim tarafı gateway.push.apple.com 2195 portu

Anahtar zincir erişiminden (Key Chain) Production ios push service .p12 dosyasını dışa aktarıp kullanıyorum.

Development için lokal cihaz id mi, production için yayındaki cihaz id mi kullanıyorum.

Sonuç olarak development ortamına mesaj gelirken productionda mesaj yok. Sebep ne olabilir? Böylece forumunua ilk soruyu ben sormuş olayım :)

1 cevap

0 oy
tarafından

tüm adımları doğru bir şekilde tamamlamış görünüyorsunuz, böyle bir problemle karşılaşmanıza neden olarak küçük hatalar ve dikkatsizlikler dışında bir şey kalmıyor. notification'ları gönderirken production sertifikanızı kullandığınızdan emin olun. eğer doğru sertifikayı kullanıyorsanız çok büyük ihtimalle sertifikanızı dışarı aktarırken sertifikayı kullanabilmek için girdiğiniz parolayı yanlış girdiniz. Sertifikanızı baştan oluşturun ve verdiğiniz parolayı doğru girdiğinizden emin olun.
benzer bir sorunla karşılaşan başka bir arkadaşımıza verdiğim cevabıda aşağıdaki link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
http://www.yasinturkoglu.com/ios-da-uzaktan-bildirimler-nam-i-diger-apns-apple-push-notification-service-remote-notifications/#comment-6549

tarafından
Doğru sertifikayı kullanıyorum, tekrar denemek için basit bir şifre ile sertifikayı dışarıya tekrar aktarmıştım. Zaten şifre hatalı olduğunda .net tarafında şifreniz hatalı exceptionuna düşüyor.  developer.apple.com üzerinden Certificates -> Production bölümünden APNs Production iOS Sertifikasını silip baştan yaratmak yararlı olur mu, neden böyle oluyor ki anlamadım.
tarafından
dediğim gibi gözden kaçan ufak hatalar bu problemin muhtemel sebebidir. bana kalırsa bu ihtimali elemek için apns production sertifikanızı en başından yeniden oluşturun.
ilk sorunuzda bahsettiğiniz cihaz id'den kastınız devicetoken herhalde, production cihazınızın ürettiği devicetoken'ın güncel olup, olmadığını kontrol edin.
...