Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

Swift LaunchScreen.xib dosyasında animasyon oynatmak mümkün mü ?

0 oy
238 kez görüntülendi
27, Mayıs, 2015 ios development kategorisinde burhanaksendir tarafından soruldu
Bu dosya içerisinde resim görüntüleyebiliyoruz, peki herhangi bir şekilde resimlerden oluşan bir animasyon mümkün mü ? SplashScreen animasyon ekranı olarak kullanmak istiyorum.

Aşağıdaki * kodlarımda, bu istediğim etkiyi, uygulamamın ilk ekranında (is initial view contoller'de) gerçekleştiriyorum ama eğer mümkünse bunu LaunchScreen.xib'e taşımak isterim ?

Splash Screen Animation in Swift
https://gist.github.com/burhanaksendir/ab01fbe778e519532bff

1 cevap

+1 oy
27, Mayıs, 2015 yasin tarafından cevaplandı
27, Mayıs, 2015 burhanaksendir tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

LaunchScreen.xib içerisinde sadece statik nesneler görüntüleyebilirsiniz. Bu xib dosyasını programsal olarak kontrol edebileceğiniz bir class bulunmamaktadır.
Animatif bir launch screen yaratmak istiyorsanız, uygulama açıldıktan sonra launchscreen'den direkt çıkarak uygulama içeriğini göstermek yerine, kendi yarattığınız ve içerisinde animasyonlar kullanabileceğiniz bir view'e yönlendirmek ve belli bir süre sonra uygulama içeriğinin gösterilmesini sağlamak gibi bir yol izleyebilirsiniz.

27, Mayıs, 2015 burhanaksendir tarafından yorumlandı
Bilgi için çok teşekkür ederim.  Ben mevcut projemde launchscreen.xib dosyasını tamamen sildim. (Bir sıkıntı olur mu acaba ? ) Sonra Main storyborad dosyamı launch olarak ayarladım. İlk ekranda da dediğiniz gibi yaptım.
...