Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
1.6k kez görüntülendi
ios developer portal kategorisinde tarafından

Merhabalar herkese,
Dün şirket developer account oluşturdum ve gerekli ödemeyi yaparak kayıt işlemini gerçekleştirdim. Şimdi kendi free account'umu kullanarak geliştirdiğim uygulamayı bu şirket apple storuna upload etmeye çalışıyorum ancak. developer.apple.com da Identifiers bölümünden AppIDs bölümünde App ID Suffix Explicit App ID'yi xcode'daki doğru bundle identifier'i girmeme rağmen aşağıdaki hatayı veriyor. Bundle indetifier'ı bir kaç kez değiştirdim ancak sonucu değiştiremedim.

İnternette de herhangi bir yanıt bulamadım. Ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

hata;
"There were errors in the data supplied. Please correct and re-submit.
An App ID with Identifier 'nilvera.Nilvera.App' is not available. Please enter a different string."

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

xCode menüsü altında yer alan / preferences / accounts'da şirket developer hesabı tanımlı mı?

tarafından

Evet Yasin hocam tanımlı. Targets / Signing kısmında da bu hesap seçili ve uygulamayı cihaza build ettiğimde general/device management bölümünde bu hesap görürünüyor.

tarafından

acaba oluşturduğun provisioning profile'da bir hata yapmış olabilirmisin peki?
yani appStore'a yüklemek için distribution provizyonunu kullanıyorsun herhalde değil mi?
development provizyonuyla appStore'a yollamaya çalışmıyorsun herhalde uygulamayı.

tarafından

biraz daha detay verebilir misiniz hocam store konusunda ilk çalışmam konuya tam hakim değilim maalesef distribution ve development arasında ki farkı anlayamadım.

tarafından

şimdi şöyle,
toplam da üç adet farklı provizyon profili vardır.
development, distribution ve adHoc
developer portal'da, Certificates, Identifiers & Profiles girdiğinde
soldaki alanda en allta "Provisioning Profiles" içerisinden oluşturulurlar.
ama distribution provizyonu oluşturabilmek için öncesinde "certificates" alanında,
eğer yoksa bir distribution sertifikası oluşturulması lazım.
Eğer distribution sertifikası yoksa, önce bunu oluştur.
xCode eğer aksini yapmadıysan zaten bir development provizyonu kendisi oluşturur.
ama distribution veya adHoc profillerini kendin oluşturmalısın.
"Provisioning Profiles" altından "+" butonunua basarak açtuğın
"What type of provisioning profile do you need?" sayfasında bu provision türlerini görebilirsin.
appStore'a yükleme yapabilrmek için bu sayfada "Distribution" başlığı altındaki,
"App Store" kutucuğunu işaretle ve "continue" ile devam et,
bir sonraki sayfada gelen drop down list'den uygulamanın appId'sini bul ve "continue" ile devam et,
gelen sayfada distribution sertifikanı göreceksin, işaretle ve devam et,
ve son olarak oluşturacağın provizyon dosyasına bir isim ver yine "continue" ile devam ederek distribution provizyonunu oluştur ve "download" butonunu kullanarak bilgisayarına indir.
indirdiğin dosyaya çift tıklayarak xCode'a yüklenmesini sağla
ve son olarak da targets/general altındaki "Signing(Release) alanında oluşturduğun bu yeni distribution provizyonunu dropdown list'den seç.

tarafından

Certificates, Identifiers & Profiles alanında Distribution ve development sertifikalarını oluşturdum yalnız şirket adi ile iOS Distribution kullancı adi ile iOS Development sertifikasi olusturdu hocam Distribution sertifikasini olustururken create app id alanında benim uygulamanın adını giriyorum ve bundle identifier'ini girip continue dediğimde yine bu "There were errors in the data supplied. Please correct and re-submit.
An App ID with Identifier 'nilvera.Nilvera.App' is not available. Please enter a different string."
hatası veriyor.

tarafından
+1

hee ok anladım.
senin problemin bu adın daha önce ya yine senin taradından yada başka biri tarafından tescil edilmiş olması.
başka bir bundle identifier dene.

tarafından

Teşekkürler hocam. identifier basit bişey degildi aklıma geldi ama ihtimal vermemiştim. Bayağı uçuk bişey yaptım sorun ortadan kalktı.

...