Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
468 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Sitenizdeki yazıdan  APN ile ilgili çok güzel bilgiler öğrendim. Ancak şu an sanıyorum bir  vps server ve SSL sertifikası vs gereksinimler biraz maliyeti yükseltecek. Yanılıyorsam düzeltiniz. VPS alınca SSL içinde gelmiyor değil mi ? Ayrıca SSL de almam lazım.

İşte bu nokta başlangıç için parse ile notification olayına giriş yapayım istedim. Tek merak ettiğim şu. Free planda 1.000.000 aylık gönderim diyor. Peki daha sonra kendi server kurulumumu yapınca buradaki device tokenlerimizi mysql database'e export edebiliyor muyuz, izin veriliyor mu ?

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

öncelikle belirteyim kendi apns sunucunuzu kurduğunuz zaman ssl'lik bir durum söz konusu değil, ssl sertifika maliyeti yok bu işin.
parse'a üstün körü bir bakmıştım ilk çıktığı zamanlar, yanılmıyorsam datalarınızı dışa aktarabiliyordunuz ama şu an durum nedir bilemiyorum.
Ve evet parse kullanmak çok kolay, management kısmıda iyi. kendi apns sunucunuzu hazırlarken karşılaştığınız bir çok angaryadan kurtaracaktır sizi.
karar sizin, uygulamanızın gereksinimlerine göre kendiniz karar vermelisiniz.

tarafından
İşte bu habere çok sevindim. Ben yanlış biliyormuşum. SSL de gerekli diye nedense aklımda kalmış. O zaman kendi apns sunucumu linode üzerindeki bir paketi satın alarak elde etmiş oluyorum anladığım kadarıyla.

peki sizin linode üzerinde tecrübeniz var anladığım kadarıyla. İşin server tarafındaki kısımları çok bilgi gerektiriyor mu? Ben halihazırda  CPanel gibi şeyler kullandım ve çok bilgili değilim. Üstesinden gelebilir miyim sizce?
tarafından
+1
evet ssl'maliyetiniz yok sadece sunucu kirası.
ben linode ubuntu distrosunu kullanıyorum ve terminal'den bağlanıyorum. linode'de hazır stackscriptler var sunucunuzu seçtikten sonra örneğin lamp kurulumunu bu scriptleri kullanarak otomatik olarak yapabiliyorsunuz.
sunucu güvenliği gibi temel mevzularda dikkat etmeniz gereken bir kaç ufak nokta var bunun dışında çok da zor değil internet'de bolca kaynak var zaten server management konularında.
tarafından
Teşekkür ederim yardımlarınız için.
...