Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
1.3k kez görüntülendi
itunes connect kategorisinde tarafından

Merhabalar herkese,

Bir şirket için tanıtım amaçlı bir uygulama yazdım ve şirket adına açtığım company developer account'ta yayımlamak için itunes connect'e yolladım ancak uygulama 3-4 kez "4. 2 Design: Minimum Functionality" nedeniyle reddedildi. Dün yine reddedilince itunes connect içerisinden itiraz mesajı yolladım ve aşağıdaki mesajı aldım;

Thank you for your response and for providing this information.

Please read the rejection guideline below carefully.

Your app does not have any user interactive features and it is
primarily a marketing app for your services. It would be appropriate
add user interactive features and resubmit your app. We are unable to
continue reviewing your app this time until this issue is addressed.

We look forward to reviewing your revised app.

Best Regards,

App Store Review

Mesajda belirttiği hususlarda ki gibi, uygulama şirketin tanıtımını amaçlayan ve foksiyonel olmayan ancak kuru düzen işlevsiz bir uygulama da değil; uygulamada şirket hakkında bilgi veriliyor, şirketin ürün ve hizmetleri hakkında bilgi veriyor, iletişim bölümüne uygulamadan ayrılmadan şirkete mail yollanabiliyor, telefon numaraları aranabiliyor ve adrese rota oluşturulabiliyor.

Soruma gelecek olursak; acaba apple store'a tanıtım amaçlı bu tarzda uygulamalar nasıl yayımlanabilir yada bu tip uygulamalar yayımlanmıyor mu? itunes connect ve app store hakkında tecrübesi olan arkadaşlar fikir verebilirse çok sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar.

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Uygulama içeriği konusunda oldukça hassas davranıyorlar.
Website mantığında uygulamalar genelde red edilirler.
Şirkete ait özel bir içerik veya hizmete dair bir uygulama olmalı.

tarafından

Anladım Yasın hocam, bizde kaçış olmadığını fark ettik maalesef.

Şimdi küçük bir webservis yazıyor bende uygulama içerisinden o servise veri post edeceğim küçük bir ön başvuru ekranı tarzında birşey yapmayı planlıyorum. Umarım bu ekranı "fonksiyonel" olarak kabul eder itunes connect'teki muhterem arkadaşlar :)

Teşekkür ederim cevabınız için iyi çalışmalar dilerim.

0 oy
tarafından

bak benim aklıma ne geldi istersen bi dene :)
şimdi şöyle düşünüyoruz bizim bir şirketimiz var ve müşterilerimiz uygulamayı indirerek bizden bazı özel duurmlarda haberdar olacaklar
yani uygulaman aynen kalsın üzerine şunu ekle "notification"
ve bunuda uygulama açılırken device tokenı çek bir şekilde bir yerlere göstermelik olarak gönder ki gerçek sansınlar :D

istersen dahada ayrıntılı bir plan yapılabilir :)

tarafından

İşe yarayabilir aslında şuan inceleme için yolladığım versiyonda küçük bir post işlemi var web servise bakalım hala incele için bekliyor (inşallah olmaz ama) olumsuz cevap gelirse sizin önerinizdeki gibi bir şeyler düşünülebilir.

tarafından

dediğim yöntemi ben uyguluyorum takıldığın veya nasıl yapıldığı hakkında bilgi için sorabilirsin

...