Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
497 kez görüntülendi
genel kategorisinde tarafından

Uygulamada webview kullanıyorum, google adsesnse kullanarak reklam verdirmek istiyorum.
Bunun için uygulamayı paylaşırken itunes deki abilere bildirmem gereken bilgiler varmı? Bu yol nasıl izlenmeli ?

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

uygulamayı incelemeye gönderene kadar yapman gereke bir şey yok.
gönderme aşamasında, iTunes connect'de uygulamanızda "Advertising identifier" var mı diye bir seçenek gelecek. yes olarak işaretledikten sonra açılan seçenekler arasından
"serve advertisements within the app" kutucuğunu ve son olarak da en altta yer alan konfirmasyon kutucuğunu işaretlemelisin.
detaylar şu sayfada;
https://developer.apple.com/library/content/documentation/LanguagesUtilities/Conceptual/iTunesConnect_Guide/Chapters/SubmittingTheApp.html

tarafından

uyguluyorum , teşekkürler

tarafından

önceden okumuştum şu anda bulamadım, reklam verirken bazı usulsüzlük yapıldığı için uygulamayı yayından kaldırılanlar var acaba bunun sebebi nedir. bu süreçte neye dikkat etmek lazım

tarafından

yani çok sık ve alakasız yerlerde, kullanıcıların yanlışlıkla reklamlara dokunmalarına neden olacak şekilde reklam gösterimi yaptırmak bir sıkıntı doğurabilir.
hatta bildiğim kadarıyla android'de google direkt red ediyor bu tarzda uygulamaları, Apple'da da aynı durum söz konusu olabilir.

...