Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
933 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi

Yasin üstadım merhaba,
Kredi kartı ile online alışveriş yapılabilen bir iOS uygulaması geliştirmek istiyorum. Bu online alışveriş konusunda hiçbir tecrübem ve bilgim yok.

Uygulama basitçe şöyle:

Uygulama içerisinde bir resim galerisi olacak. Kullanıcılar bu resimlerden beğendiklerini seçtikten ve kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra, seçtikleri resim istedikleri boyutta çerçeveli olarak adreslerine gönderilecek :)

Sayende Swift ile kodlamayı öğrendim. Ancak bu kredi kartı ile ödeme alma kısmının üstesinden gelebilmem için tam olarak neler bilmem gerekli? App Review tarafında uymam gereken kurallar neler? Bu işi kolaylaştıran servisler var mı? Referanslar, örnek uygulamlar, kodlar vs... Kısacası bu işleyişin A'dan Z'ye aşamalarını anlatman mümkün mü konu başlıkları şeklinde....

Bu gibi detaylar hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşır mısın? Teşekkür ederim.

Vereceğin cevabın bu konu kapsamında yeni olan herkese ışık tutacağına inanıyorum.

Selamlar,

2 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Kendi ödeme alma altyapını kurmak genelde sıkıntılı bir süreçtir.
Bir uygulama yapmaktan ötesine geçen durumlar söz konusu olacaktır.
O nedenle hazır birşeyler kullanmak her zaman iyidir.
Ama ne yazık ki PayPal, Stripe gibi güzel ödeme alma yöntemleri ülkemizde yok.

Satılacak ürün nedir bilemiyorum ama kredi kartıyla tek çekim ürün satmak Türkiye'de genelde zordur.
Kullanıcılar taksit opsiyonlarına bakarlar. Bütün banka kartlarına uygun oranlarla taksit yaptırmak için gidip her bankayla ayrı sanal pos anlaşması yapmak ayrı bir eziyet olacaktır. Alacakları fahiş komisyon oranları da cabası.
En azından bu bankalarla uğraşma derdinden kurtulmak için Arena bilgisayarın alt kuruluşu olan paynet tercih edilebilir mesela.
https://www.paynet.com.tr

Apple Pay var bir de. Ama Türkiye'de kullanılabiliyor mu, nasıl kullanılıyor o konulara pek vakıf değilim.

uygulama içerisinde nelerin, nasıl satılıp, satılamayacağı konusunda da şuraya bakmanı öneririm.
https://developer.apple.com/app-store/review/guidelines/#physical-goods-and-services

tarafından

Teşekkürler üstad. Faydalı oldu.

0 oy
tarafından

İyzico yu incelemeni öneirim. Dökümantasyon ve destekleri oldukça iyi. Ödeme sisitemi tarafındaki gğvenlik ve diğer sorunları çözme derdini senden alıyor.

...