Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
561 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Merhaba arkadaşlar,

Firebase üzerinden cihazlara bildirim gönderiyorum bunu belirli cihazlara göndermek için topic messaging olayını kullanmak istedim uygulamanın viewDidload'ında

Messaging.messaging().subscribe(toTopic: "EM_ALL")

adında bir topic oluşturdum,

{
"to":"/topics/EMALL",
"priority":"high",
"content
available": true,

"notification ":{
"title":"title text",
"body": "body text"
}
}

bu şekilde gönderdiğim zaman hatasız post oluyor mesaj ama bildirim gelmiyor telefona aynı to yerine device token yazınca bildirim alabiliyorum. Nerede yanlış yapıyorum acaba?

tarafından
+1

Firebase'e pek hakim değilim. O yüzden bir cevap veremedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlar umarım.

tarafından

Android tarafında main activity'e eklediğim;

FirebaseMessaging.getInstance().subscribeToTopic("EM_ALL");

bu kod ile basit bir şekilde oluşturdum ama, IOS tarafında olmadı.

Yasin hocam bildirim servislerini kullanmam gerekti bir projede Firebase'i kullanmayı seçtim ama hem Android hem IOS için bu konuda önerileriniz olur mu başka?

tarafından
+1

Ben hep native birşeyler yapıyorum bu konularda, o yüzden pek bir örnek veremedim.
Bu firebase'den filan çok önce Parse vardı. Ne yazık ki kapandı.
Onun devamı niteliğinde olan back4app var. Geçen sene basit bir şeyler için IOS tarafını kullanmıştım. İyiydi. Ama android kısmı nasıldır bilemedim.

https://www.back4app.com

Bir de naçizane bir öneride bulunayım.
Google servislerini mümkün olduğunca kullanmayın. Android için komik olacaktır bu söylediğim belki ama. Yine de kullanmayın.
Özellikle reklam ağları üzerinden gelir elde eden bir uygulama yapacaksanız veya yapıyorsanız.

tarafından

Yasin hocam uygulamada aslında amacım yazdığım bir web servisle kullanıcıya istediğim zaman bildirim gönderip bunu da uygulama bir bölümde table kullanarak listelemek reklam olaylarına girmedim bugüne kadar hiç herhalde girmem de :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...