Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
319 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Merhaba;
WebView kullanımından WebKitView kullanımına geçiş yaptık. Javascriptleri aktifleştirmek için yukarıdaki kodu yazdım. elimdeki webkit objesi ile configuration adlı nesnemi ilişkilendirmeliyim yani atamalıyım. Javascriptleri aktifleştirdiğim bu configuration 'ı elimdeki webkitview nesnesine nasıl ekleyebilirim ? Çünkü ilgili url'de javascriptleri webview çalıştırırken tam çalıştırmıyor. Bunu swift 'te yaptım çalıştı, Objective c de yapmaya çalıştım sadece configuration kısmını webkitview nesneme atamadım.
Not: webview diye belirtilen kısım mWebView da yapmalıyım.? (Yorum kısmı swift'e aittir.)
Şimdiden teşekkürler. RESİM ektedir

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

self.mWebView nere de oluşturuluyor?
eğer storyboard'dan outlet kullanarak oluşturuyorsan, configuration paramtresi sonradan set edilemez.

programsal olarak objective-c syntax'ı ile şöyle set ediliyor.

[[WKWebView alloc] initWithFrame:self.view.frame configuration: configuration];
tarafından

Tam olarak dediğiniz gibi yaptım ama yinde de çalışmadı. Swift'te aynı işlemi yaptığımda çalıştı. Yazdığım kodlar ve log çıktıları ekrandaki gibidir.! WKWebView imin içindeki alanlara dokunamıyorum ilgili içeriği izleyeceğim . Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
Resim1

Resim2

Resim3

tarafından

Daha önceki configuration'ı tanımlayamama problemi çözüldü herhalde.
Şu an ki problem webView'in başka bir katman altında kalıyor olması sanırım değil mi?

[self displayActivityView] metodu tam olarak ne yapıyor?
Bir activity indicator katmanı açıyor sanırım.

Muhtemelen bu activity katmanını webView yüklendikten sonra kaldırmalısın.
Bunu yaptığına dair bir işlem göremiyorum.
WebView'in delegate metodları içerisinde kaldırmıyorsan tabi.

Bu katmanın layer zPosition değeri yüksek olduğundan, sonrada eklenen ve hiyerarşide üstte yer alması gereken webView bu katmanın altında kalıyor.

...