Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
613 kez görüntülendi
genel kategorisinde tarafından

Açık olan ekranı butona tıklayınca yenilenmesini istiyorum farklı sayfaya geçip geri o sayfaya gelince sayfa güncellemesi gibi bunu direk aynı sayfa içinde nasıl yaparım

2 Cevaplar

0 oy
tarafından

sayfa içeriğini update eden kodu ikinci bir metot içerisine alıp, yeni metodu da hem viewWillAppear hem de buton aksiyonu ile çağırabilirsin mesela.

override func viewWillAppear(_ animated: Bool) {
    super.viewWillAppear(animated)
    updateStuff()
}

@IBAction func buttonAction(_ sender: UIButton) {
    updateStuff()
}

func updateStuff() {
    //update page content.
}
tarafından

Tam olarak anlatamadım galiba ama ben sayfa içeriğini update edemiyorum yani şöyle anlatayım iki view var bir ekranda, birinci view de butona tıklayınca birinci viewi gizleyip ikinci viewi görünür yapıyorum ama bu butona tıklarken bir değişkene değer atıyorum ikinci viewde bunu göstermesini istiyorum eklenmis halini göstermiyor ilk açarken ki değişkenin değerini gösteriyor

tarafından

başlığı viewWillApper'ı kodla tetikleme diye açtığın için böyle bir açıklama yaptım.
Yapmak istediğin şeye dair bir örnek paylaşabilşirsen, üzerinden yardımcı olmaya çalışayım.

tarafından

Sorunuma çözümü buldum. Teşekkürler. Bu kadar aktif ve çabuk bir şekilde cevaplamanız çok güzel. Bir başka soru da görüşürüz. İyi akşamlar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Çözdüm, direk viewWillApperi çağırınca aynı işlemi yapıyormuş. Teşekkurler

...