Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

itunes connect banka hesap numarası 17 karakter ve IBAN tanımlama sorunu

+1 oy
7,450 kez görüntülendi
10, Şubat, 2015 itunes connect kategorisinde yasin tarafından soruldu

Yeni bir sözleşme çıkmış bugün,itunnes connect üzerinden onu kabul ettikten sonra agreements,tax and banking sekmesinde.

banka hesabınızı kontrol edin eksik bilgiler var yazdı.

bank account number en az 17 karakterden oluşmalı diyor ama garanti bankasında 17 karakter değil,IBAN değil bu arada dediğim,onun üstünde doldurdugumuz bank account number dediği kısım.ne yapmam gerektiğini çözemedim?iban hariç 17karakter üstüne çıkan herhangi birşeyde bulamadım neyle değiştireceğimi ararken,yine sizin siteye geldim:)

 

sorunun orjinali:http://www.yasinturkoglu.com/apple-developer-hesabi-acmak/#comment-14675

2 Cevaplar

+1 oy
10, Şubat, 2015 yasin tarafından cevaplandı
13, Şubat, 2015 yasin tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

artık IBAN numarasının girilmesi zorunlu hale geldi, ama sizin karşılaştığınız hata IBAN numarasıyla alakalı değil. yani en az 17 karakter hatası aldığınız numara IBAN değil normal banka hesap numaranız.
bu numarayı da 17 ye tamamlamak için IBAN numaranızın (aralarda boşluk olmadan) sondan başa 17 karakterini alarak düzeltebilirsiniz. ama mevcut banka bilgilerinizde banka hesap numaranızı düzenleme seçeneği bulunmuyor bu nedenle “add ban account” seçeneğiyle yine aynı banka hesabınızı ikinci bir banka hesabıymış gibi oluşturun ve bu oluşturma işlemi sırasında yukarıda belirttiğim gibi yeni banka hesap numaranızı “IBAN” numaranızın sondan 17 karakterini alarak girin. ayrıca “IBAN” numaranızı da aralarda boşluk bırakmadan ilgili alana girin ve yeni banka hesabı olarak girin. Girdiğiniz yeni banka hesabı bilgileriniz eski banka hesabı bilgilerinizle birleştirilecektir dolayısıyla işlem bittiğinde iki tane ayrı banka hesabı değil yine tek bir banka hesabı göreceksiniz. Ayrıca değişikliklerin gerçekleşmesi için bir müddet beklemeniz gerekli.

27, Nisan, 2015 yasin tarafından yorumlandı
bilemiyorum apple supoort'la iletişime geçin,
belki de öncesinde problemli TEB hesabını girmeye çalışmanız nedeniyle yeni hesap girmeniz engellenmiş olabilir.
veya yapıkredi'nin de bildiğim kadarıyla yabancı ortağı var UNICredit olması lazım.
Belki o da amerikanın para transferlerini yasakladığı bankalar arasındadır.
bir şey diyemeyeceğim.
30, Nisan, 2015 ihan tarafından yorumlandı
hocam , resources and help kısmından mail gönderdim apple-e ama kaç gündür bi cevap yok . cevabı itunes-a girdiğimiz mail-emi gönderecler yoksa mail adresimi yazacaktım !
30, Nisan, 2015 yasin tarafından yorumlandı
Itunes hesabınızın bağlı olduğu e-mail adresine dönüş yaparlar. Ama bir cevap almanız bir süre beklemenizi gerektirebilir. Eğer İngilizce probleminiz yoksa developer support'la telefon yoluyla iletişime geçin. Problemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde çözüyorlar.
10, Mayıs, 2015 ihan tarafından yorumlandı
mrb . Apple-den cevap gelmedi ama garanti bank hesabı ekleğe bildim sorun çıkmadan . şimdi ben ilk oyunumu yükledim ama henüz store-da değil . pending contract yazıyo . şimdi ben o hesabı önersem ve ready for sale olub ve store-a gitse aylık satış parasını hesaba göndermeden ben başka bi hesap numarası versem sorun çıkarmı !!!
0 oy
17, Şubat, 2015 fenoloji tarafından cevaplandı

Bu sorunu dün ben de yaşadım. Ben ilk kez banka hesap numarası girecektim. Hesap numarası 17 haneli olmalı diye uyarı mesajı geldi. Bankayı aradım, iban'in son 17 hanesini deneyin dediler. Denedim oldu.

...