Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
168 kez görüntülendi
genel kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Mrb hocam

 

eğer biri özel bir App hazırlamış olsa , hiç kimse yapmadığı bir iş yada özellik , hemde özel bir interface olsa ki buda hiç bir yerde misalsiz olsa , internet üzerinden bu App-i nereye copyright olarak kayt ede bilir ki sonra birisi yada bi company bundan kopya çekse o site yada her kimse , senin hakkını korusun yada ne bilim müvekkillik mi desem ! Yardımmı desem ! Böyle bişiy varmı ? Sizden ricam bana bu konuda fazla yardımcı olun lütfen
notu ile kapatıldı: lüften forum.yasinturkoglu.com alanını sadece uygulama geliştirken veya yayınlarken karşılaşacağınız teknik zorluklar veya çözemediğiniz problemlerinizi paylaşacağınız bir platform olarak kullanın

1 cevap

+2 oy
tarafından

fikri mülkiyet hakklarınızı korumak sizin sorumluluğunuzdadır. en fazla ürününüz için bir patent başvurusunda bulunabilirsiniz ama bu da sonderece anlamsız bence.
internet gibi uluslar üstü bir mecrada haklarınızın gasp edilmesi, kopyalanması veya taklit edilmesi gibi durumlarda fiilin gerçekleştiği ülkenin yasaları geçerlidir.
ve gidip hakkınızı o ülkelerde bulunan yasal mercilerde aramaya çalışmayı düşünmek bile bir zaman kaybıdır nazarımda.
bu tür konulara fazla takılmayın, ne kadar özel bir şey yapmış olursanız olun yanından yervesinden dolaşarak fikriniz bir şekilde taklit edilebilir.
bu konuları düşünmek size ancak zaman kaybettirir. Eğer fikrinizin başarılı olacağına inanıyorsanız onu geliştirmeye odaklanın. en son düşünlümesi gereken şeyi en başta düşünüp motivasyonunuzu düşürmeyin.

...