Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
909 kez görüntülendi
genel kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Merhaba,
Yosemite 10.10.3'e geçtikten sonra WiFi sorunları yaşamaya başladım. Kullandığım modem Zyxel  P-2812HNUL-F1 2.4GHz bant'ta çalışıyor. Ancak ben Macbook Pro'da BlueTooth'u ne zaman ki açıp Apple Magic Mouse'u aktif edersem, aniden Wifi kesiliyor.  Bu sorunu çözemedim. Apple'dan teknik destek almak için aradım sonuç olmadı. Araştırmalarım sonucunda bu sorunun Bluetooth ve Wifi'nin aynı kanalı kullandığı ve çakışma olduğu kanısına vardım. Bugün yayınlana 10.10.4'ü yükledim o da sorunu çözmedi.

Apple forumlarında benzer sorunu yaşayanlar da bu sorunun 2.4ghz'e sahip modemlerde olduğunu, tek çözümün de 5Ghz modem almak olduğunu söylüyorlar.

Şimdi şaşırdım kaldım. Modem de iyi halbuki çok memnunum. Ama magic mouse kullanmak için de mecburen alacağım. Bana tavsiyede bulunabilir misiniz modem konusunda? Siz ne kullanıyorsunuz  mesela ?
notu ile kapatıldı: lüften forum.yasinturkoglu.com alanını sadece uygulama geliştirken veya yayınlarken karşılaşacağınız teknik zorluklar veya çözemediğiniz problemlerinizi paylaşacağınız bir platform olarak kullanın

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

yosemite ile birlikte wireless problemleri arttı ama açıkçası problemin neden kaynaklandığını hiç araştırmadım. Modem veya başka kaynaklı bir problemmi bilemiyorum. Ama ceptelefonu veya girişime neden olabilecek başka cihazlar olumsuz etkiliyor olabileceğini düşünüyorum.
Modem konusunda bir deneyimim yok şu iyimidir diye evde uydunet modemi kullanıyorum, öyle aman aman bir sorun yok sadece download süreleri uzuyor wireless üzerinden, işyerindeyse ethernet'den bağlı.

tarafından
Sağolun. Ciddi sorunlar var WiFi ile. Magic Mouse'dan soğudum. Aktif eder etmez Wifi anında gidiyor. Normal mouse aldım onu kullanıyorum :)  Adamlar hiç alternatif sunmadan modemi değiştirin dedi, telefonla aradım tekrar teknik desteği :)
...