Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
442 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Şöyle bir örnek hazırladım*. İstediğim etkiyi alıyorum, yani açılıp kapanan bir yan menü animasyonu tamam.

Sadece menü açılınca ekrana gelmesini beklediğim diğer viewController'i (SideViewController) bir türlü gösteremedim :)

Acaba nerede hata yapıyorum? Bir bakıp yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

* https://drive.google.com/file/d/0B94geQNpqygPT0RCbmRlUktzNkE/view

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

hmm, baya hatlı işler yapıyorsun şu aşamada. :D

sen esasında menuyuKaydir metodunda kullandığın animateWithDuration animasyonuyla bütün mainViewController'ın view'ini kaydırıyorsun ama aslında childViewController view'inide bu view'in altına ekliyorsun yani tam olarak ne yaptığının farkında değilsin anlaşılan. :D

öncelikle her zaman viewController kullanmak iyi bir alışkanlık değil bana kalırsa. basit UIView subclass'ları yaratıp bunları mevcut viewController'ın viewi altına ekleyip kaldırarak daha basit, sade bir yapı kurabilirsin.

dur şimdi bir örnek hazırlayacağım sana ne demek istediğimi daha iyi anlatabileceğim o zaman.

tarafından
+1
tarafından
Bu işin ustası olmak böyle bir şey. Süpersiniz. Ne kadar teşekkür etsem az. Şimdi çok daha iyi anladım. Ayrıca delegate kullanımını da gerçekten çok merak ediyordum bu tarz. Kalbimi okudunuz, bir taşla 2 kuş olmuş oldu. Sağ olun, var olun.

Benim kafam  çok karışık bu aralar; sanırım herşeyi bir an önce öğrenmek için bazan birbirine karıştırıyorum :D
...