Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
336 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Programsal olarak UITableView içerisine eklediğim bir UITableViewCell'in içerisine 2 label ve ortasına da bir uislider ekledim. Ancak hizalama ve ölçülendirmede sıkıntı yaşıyorum. Ulaşmak istediğim sonuç şu resimdeki gibi:

http://i.hizliresim.com/zVvl94.png

Kodlarım şu şekilde:

func tableView(tableView: UITableView, cellForRowAtIndexPath indexPath: NSIndexPath) -> UITableViewCell {

let cell = tableView.dequeueReusableCellWithIdentifier("myCell") as! UITableViewCell

if indexPath.row == 1 {

cell.textLabel?.text = "A"

cell.detailTextLabel?.text = "A"

cell.detailTextLabel?.font = UIFont(name: "Avenir Next", size: 25)

cell.textLabel?.font = UIFont(name: "Avenir Next", size: 19)

var widthCell  = CGRectGetWidth(cell.contentView.bounds)

print(widthCell) // -> burası 0.0 dönüyor alamıyorum width değerini ve ölçülendirmeyi de yapamıyorum

widthCell = widthCell == 0.0 ? 255 : widthCell - cell.textLabel!.bounds.size.width - cell.detailTextLabel!.bounds.size.width // bu  detailTextLabel'ın size'ı da 0 dönüyor :(

//buradaki değerleri de kafadan sallıyorum Storyboard'a bakıp :) Ama istediğim sonuç resimdeki gibi olmalı her cihaz boyutunda

let slider = UISlider(frame: CGRectMake(30, 6, widthCell, 30))

slider.maximumValue = 18
            slider.minimumValue = 14
            slider.value = 16
            cell.addSubview(slider)

}

return cell

}

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

UISlider özelleştirilebilir. Arka plan ve slider knob imajları değiştirilebilir. Sizin verdiğiniz örnek de custom bir arka plan kullanılıyor muhtemelen. Kendi slider'ınızı da ancak bu şekilde özelleştirebilirsiniz. Default UISlider seçeneklerinde verdiğiniz örnekteki gibi birşey hazırlayamazsınız.

tarafından
Sağolun. TableView'in width değerini aldım ve diğer label'ların da width değerini ondan çıkardım :) Zorladım biraz ama oldu gibi sanki
...