Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
366 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Resimdeki * ekranda görüldüğü üzere, ayarlayabildiğimiz bildirim seçeneklerini (özelikle ses kısmı) uygulamamız içinde de aynı şekilde kullanıcının ayarlamasına imkan sağlayabilir miyiz ?

* http://i.hizliresim.com/OZnQ4Z.jpg

AppDelegate içerisinde register remote notifications için ayar yaparken, nsuserdefaults ile bu ayarı kaydetsem ve sonra bu ayarın true ve false durumuna göre type değişkeninden Sound kısmını çıkarsam diye düşündüm ama olmadı :) Bir yolu var mı bunun ?

var type = UIUserNotificationType.Badge | UIUserNotificationType.Alert | UIUserNotificationType.Sound
var setting = UIUserNotificationSettings(forTypes: type, categories: nil)
UIApplication.sharedApplication().registerUserNotificationSettings(setting)
UIApplication.sharedApplication().registerForRemoteNotifications()

İstiyorum ki, kullanıcı uygulamam içinde oluşturduğum ayarlar isimli ekrandan da bu özelliği açıp kapatabilsin. Çünkü bildirim gönderirken özel ses efekti çalıyorum :)

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

bildirim merkezi ayarları sadece kullanıcının cihazın ayarlar sayfasında yer alan bildirim merkezi ayarları sayfasından değiştirebileceği ayarlardır. Bu ayarları uygulama içerisinden değiştiremezsiniz. Aksi takdirde geliştiriciler bu ayarlara ulaşabilseydi kullanıcı adına girip bu ayarları kullanıcı bildirimleri almaya izin vermemişse bildirimleri alabilecek şekilde düzenleyebilirdi. İşte bu nedenle bu ayarlar sadece kullanıcının değiştirebileceği ayarlardır. Siz bir müdehalede bulunamazınız. Eğer kullanıcının bu ayarları değiştirmesini istiyorsanız uygulamanız içerisinden kullanıcıyı bu sayfaya yönlendirebilecek alert pencereleri kullanabilir ve kullanıcıyı uygulamadan çıkartarak ayarlar ekranına yönlendirebilirsiniz. Şöyle;

UIApplication.sharedApplication().openURL(NSURL(string:UIApplicationOpenSettingsURLString)!)
tarafından
Teşekkür ederim. Bu son eklediğiniz kod çok işime yarayacak. Sağolun.
...