Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
324 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Senaryo kısaca şu:
Kullanıcılara mp3 veya mp4 gibi içerikleri indirme imkanı sunuyorum.
Bu indirilen içerikleri de daha sonra kullanıcı tekrar indirmek zorunda kalmadan uygulama içinden açabiliyor olacak.

iOS Storage Guidelines'a uygun olacak bir biçimde bu indirilen içerikler için hangi directory seçmeliyim?

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

eğer içerik kullanıcı tarafından yeniden oluşturulabilecek veya yeniden indirilebilecekse Library/Caches directory'sine kaydedebilirsiniz. Caches directory'sine kaydedilen içerikler icloud tarafından yedeklenmezler ve gerektiğinde cihazdaki saklama alanın azalması durumunda işletim sistemi tarafından boşaltılabilirler. Documents directory'sine kaydedilen içeriklerse hiç bir şekilde işletim sistemi tarafından silinmezler ama kullanıcın iCloud tercihlerine göre iCloud saklama alanına yedeklenebilirler bu durumda kullanıcın iCloud saklama alanını doldurmasına neden olabilir.
Ayrıca mp3 ve mp4 gibi içerikleri indirme imkanı sunduğunuzdan bahsetmişsiniz.
Eğer bu mp3 ve mp4 içeriklerinden kastınız müzik dosyalarıysa size şimdiden kolay gelsin. :D review'de uygulamanız eğer bu durum fark edilirse direk reject edilebilir.
apple iTunes'a alternatif olabilecek tüm uygulamaları hemen red eder. bilginize.

tarafından
:) Teşekkür ederim. En uygunu Documents directory o zaman benim için. Peki buraya kaydedip ,iCloud yedekleme ayarını "do not backup attribute" olarak ayarlasam uygun olur o zaman sanıyorum ? Ya da bu sefer Apple Podcasts'e mi alternatif olur :D kararsızım

Şimdi mp3 ve mp4 içerikler,  kendi oluşturduğum podcast yayınları. Aynı durum söz konusu olur mu sizce ?
tarafından
+1
Evet documents directory'e kaydedebilirsiniz. Podcast olması bir şey değiştirir mi emin değilim. denemeniz lazım.
...