Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
401 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Uygulamaya eklediğim bir SQLite veritabanı var. Uygulama açıldığında AppDelegate içerisinde şu fonksiyonu çalıştırarak, veritabanını eğer mevcut değilse, DocumentDirectory'e kopyalıyorum. Ancak emin olamadığım konu, bu kullanım bir reject sebebi olabilir mi ?

class func getPath(fileName: String) -> String {

return NSSearchPathForDirectoriesInDomains(NSSearchPathDirectory.DocumentDirectory, NSSearchPathDomainMask.UserDomainMask, true)[0].stringByAppendingPathComponent(fileName)

}

class func copyFile(fileName: NSString) {
var dbPath: NSString = getPath(fileName)
var fileManager = NSFileManager.defaultManager()
if !fileManager.fileExistsAtPath(dbPath) {
var fromPath: NSString = NSBundle.mainBundle().resourcePath.stringByAppendingPathComponent(fileName) fileManager.copyItemAtPath(fromPath, toPath: dbPath, error: nil)
}
}

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Reject edilmesini gerektirecek bir kullanım göremedim paylaştığınız kod'da.
Benim gözümden kaçan böyle düşünmenize neden olabilecek başka bir durum mu söz konusu.

tarafından
Teşekkür ederim. Aklım karışmıştı, database'i NSSearchPathDirectory.DocumentDirectory'e kaydetme  ile ilgili. Bu konuda aşağıdaki tartışmayı görünce aynısı bana da olur mu diye düşündüm:

http://stackoverflow.com/questions/24769487/app-must-follow-the-ios-data-storage-guideline-or-they-will-be-rejected-because
tarafından
+1
yok verdiğiniz örnek'te bahsedilen sorun. Bir önceki sorunuzla ilgili aslında. Documents directory'sine fazla miktarda data kaydedilmesi ve bunun icloud tarafından yedeklenmesi bu sorunun nedeni.
ya "do not back up" attribute key'ini kullanın ya da datanızı tmp directory'sine kaydedin denmiş bu sorunun sahibi kişiye.
tarafından
Teşekkür ederim. Bilgilenmiş oldum bu konu hakkında tereddütteydim iyi açıklama getirdiniz konuya. Eksik olmayın.
...