Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
320 kez görüntülendi
itunes connect kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi

Yaş derecelendirmesini, metadata bölümünde 4+ olarak işaretlediğim uygulamamda, youtube'a eklediğim bazı videoları webview içinde gösteriyordum. Uygulamam şu şekilde bir mesajla reject edildi:

3.8 Details

The rating you’ve selected, 4+, is inconsistent with the content of your app. 

Since your app allows unfiltered access to YouTube, where content with mature or suggestive themes can be accessed, it should be rated 17+.

Benim uygulamamda olgun veya müstehcen içerikleri gösteren Youtube linkleri olmamasına rağmen metadata reject aldı. Aynı şekilde Facebook ve Twitter uygulaması da Youtube linklerini kendi içinde webview ile gösteriyorlar. Onların da yaş derecelendirmesi 4+ . Neden onlara izin veriliyor da benim uygulamam reject ediliyor. Ayrımcılık mı yapılıyor sizce ?

Ben yaş derecelendirmesini 17+ yapmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim ?

1 cevap

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

twitter veya facebook'a iltimas geçiyorlardır herhalde. Ne de olsa milyar tane kullanıcıları var. :D

Şaka bir yana red edilme nedeni aslında mantıklı, youtube'daki yetişkin içeriklere de erişebilecek bir uygulamanız var o nedenle derecelendirmeyi +17 yapın demişler.
uygulamanızın red edilme nedenini görmezden gelip ısrarla aynı şekilde review'e göndermeyin. developer ağından atılabilirsiniz.
ya da kendiniz bir filtreleme sistemi oluşturup youtube'daki içeriği uygulamanız içinde filtrelemeniz ve yaptığınız bu sistemi de review'e gönderirken iyice anlatmanız lazım.

tarafından
+1
Araştırıyorum bakalım filtremele mevzusunu :D Akvaryum olsa filtre alırım da,  söz konusu webview içinde açılan youtube sitesinin bir linki.  Nasıl filtreleyeceğim bilemedim henüz, algı sistemi kapandı bende :))
...