Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
323 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Uygulamada download işlemlerinin  olduğu bir tableview var. Bu da bir ViewController'e bağlı.

Uygulama açılınca kullanıcı dilerse bu VC'ye gidip download işlemlerine bakıyor. Bu VC'ye gidince de download kuyruğunda indirilecek dosyalar varsa inmeye başlıyor.

Ben istiyorum ki, kullanıcı uygulamadan tamamen çıkıp tekrar açtığında bu VC'yi açmaksızın da bu download işlemleri devam etsin. Bunun için ne yapmam lazım acaba ?

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

sanırım bu download işlemlerini bu vc içerisinde gerçekleştiriyorsunuz.
Bunun yerine download işlemlerini gerçekleştirecek bağımsız bir class oluşturun ve bu class'in tetiklenmesini uygulama geçiş state'lerine bağlayın.
Vc'de sadece mevcut download işlemlerini takip edebileceğiniz bir arayüz olarak kalsın.
bu sayede vc çağrılmasa bile download işlemleri uygulama tekrar foreground'a geldiğinde başlayabilir. bir örnek hazırlardım demek istediğimi daha iyi anlatabilmek için ama şu an zamanım yok.

tarafından
Teşekkür ederim ilginiz için. Bahsettiğiniz şekilde bir yapı oluşturmaya çalışacağım.
tarafından
Epey uğraştım ama elime yüzüme bulaştırdım :D Uygun bir vaktinizde yardımcı olursanız minnettar olurum.
...