Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
546 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Aradım biraz ama sorunu çözen bir çözüm bulamadım. Projeyi iOS9 üzerinde test edince şu şekilde 3 kez tekrarlanan bir hata mesajı çıkıyor:

CGContextSaveGState: invalid context 0x0. If you want to see the backtrace, please set CG_CONTEXT_SHOW_BACKTRACE environmental variable.

Bu yukardaki mesaj arka arkaya 3 kez çıkıyor. Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı ? Nasıl çözebiliriz ?  Eğer çözemezsek  projeyi etkiler mi iTunes'a gönderme sürecinde ?

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

uygulama içerisinde image processing işlemi filanmı yapıyorsunuz veya layer tabanlı bir animasyonmu çalıştırıyorsunuz?

tarafından
image processing işlemi yapmadım. Ama layer tabanlı animasyon çalışıyor doğru. imageView'leri CGAffineTransformMakeTranslation ile anime ediyorum.
tarafından
Bu hatayı çözemedim yalnız. Layer tabanlı animasyon var ama ne yapayım hata gözükmüyor ki kodlarda ?
tarafından
quartzCore frameWork'unu projenize ekledinizmi?
tarafından
Ekledim. Ama sorun çözülmedi. Apple Developers Forum'daki şu konuda* bir Apple Staff bu uyarı hakkında "You may ignore this warning. " - dikkate almayın" demiş:

* https://forums.developer.apple.com/thread/13683

Ama dikkate almadan olmuyor ki, sıkıntı var ortada belli. Çözseniz çözseniz siz çözersiniz. Yardımınız lazım.
tarafından
ben de internet'de biraz araştırınca problemin statusBar ile ilgili olabileceğinden bahseden bir iki yoruma rastladım. Uygulamanızdan statusBar'ı kaldırıp bir deneyin bakalım gerçekten ilgisi olabilirmi?
tarafından
Teşekkür ederim gerçekten bu işin pirisiniz. Şimdi benim info.plist içerisinde şu şekilde bir ayarım vardı:
View controller-based status bar appearance  = NO
bunu kaldırınca sorun düzeldi.  Ama tahmin ediyorum ki bu xcode 7 ile alakalı bir bug.
...