Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
+1 oy
747 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Merhaba Arkadaşlar;

2 farklı  Controller sayfası var (MainController - newDevicesController)

MainController: cihazları listeleme ekranı

newDevicesController: Cihaz ekleme ekranı

kullanıcı newDevices ekranında yeni cihaz ekledikten sonra kaydet butonuna basıyor.

"self.navigationController?.popViewControllerAnimated(true)"

bu kod ile mainContoller sayfasına dönüyor bu sayfanın viewDidLoad’ında webservisten cihazları çeken bir fonksiyon var yani güncel olarak cihazlar tekrar listeleniyor. ( daha doğrusu yapmak istediğim bu ama bir türlü cihazları tekrar güncel halini listeleyemiyorum ) Bu konuda yardımcı olabilir misiniz yani cihaz eklendikten sonra bi önceki sayfaya dönüldüğünde güncel halini nasıl listeleyebilirim?

2 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Merhaba,
Listelediğiniz tabloyu viewdidload yerine viewwillappear içinde reload ederseniz istediğiniz olur.

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

viewDidLoad methodu viewController ilk kez initiate edildiğinde sadece bir kez çağırılır. Bundan sonraki diğer viewController arası geçişlerde çağırılmayacaktır.
eğer yapmak istediğiniz bir viewController'dan diğerine geçişte geçilen viewController'da bir tetikleme yaptırmak ise;

viewDidAppear(viewController göründükten sonra)
viewWillAppear(viewController görüntülenmeye başlamadan önce)
viewWillDisappera(viewController görüntülenmesi sonlandırılmadan önce)
viewDidDisappear(viewConctoller görüntülenmesi sonlandırıldıktan sonra)

yıkarıdaki size uygun metodlardan birini kullanarak gerçekleştirilebilir.

tarafından
+1
Aynı anda cevap yazmışız üstadım, sizi farkedemedim :) Çok güzel açıklamışsınız.
tarafından
+1
estağfurullah ne demek. ikimizin cevabıda dursun. yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
tarafından
+2
Ben ikinizede teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar
tarafından
+1
Sağolun var olun üstadım. Saygılarımla
...