Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
430 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Mamp server üzerinden php ile notification göndermeye çalıştığımda Failed to connect: 0 hatası alıyorum.Yardım edebilecek biri var mı?

 Şimdiden teşekkürler.

1 cevap

0 oy
tarafından

bu sorunun bir den fazla nedeni olabilir, lütfen sorularınızı daha fazla detay vererek sormaya gayret ediniz.
sertifika dosyalarını oluştururken verdiğiniz şifreleri hatalı girmiş olabilirsiniz.
sertifika yolunu hatalı tanımlamış olabilirsiniz.
mamp sunucunuzda ssl yapılandırmanız hatalı olabilir.

yasinturkoglu.com üzerindeki ilgili yazımda anlattığım adımları doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olun.
ayrıca oluşturduğunuz sertifikalarla ilgili yazımda bahsettiğim gibi öncelikle terminal üzerinden bağlantı kurmayı denediniz mi?

tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Hocam sorunun şifrelerle ve sertifika yoluyla ilgili oldugunu sanmıyorum.Yazınızdaki adımları uyguladıgımda connected ibaresini gördüm.Mamp için ssl yapılandırılmasını yapamamış olabilirim. Php daha önce hiç kullanmadım .Cogunlukla Mamp ile ilgili kaynak buldugum için onun üzerinden gitmeye çalıştım.Mamp kullanmadan Php dosyasını çalıştırmak için ne yapmalıyım? http://www.drserdar.net/?p=343 Bu linkdeki adımları uygulayarak apache ve php yi aktifleştirdim.Bunun dışında ne yapmam gerekiyor?
tarafından
phpinfo(); ile php konfigurasonunu alın ve Registered Stream Socket Transports satırında ssl'in olup olmadığını denetleyin.
bu arada provisioning portal'dan indirdiğiniz apns sertifikalarınızı ilgili yazımda anlattığım şekilde pem dosyasına çevirdiniz değilmi?
tarafından
phpinfo(); root klasöründe değildi.Root'a alınca sorunsuz çalıştı.Çok çok teşekkür ederim hocam sayenizde yapabildim yazılarınız çok yardımcı oldu.
...