Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
333 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Geliştirdiğim uygulama harita kullanıyorum ve kullandığım haritanın tipini fotografta ki gibi popover'ın içinde kullandığım segment controller ile değistirmek istiyorum. ancak secimi yaptıktan sonra bu sayfadan ayrılıp geri döndüğümde harita değişmiş oluyor. ayrica segment controller her zaman 1. seçenekte kalıyor. app delegate de bir NSUserdefaults tanimladım ama o kısımda eksik noktalarım var.

Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

http://resimyuklemesitesi.com/uploads/27/140/kvc7xrnjryjxkchy.png

1 cevap

0 oy
tarafından

çok muğlak bir problem bahsettiğiniz. O kadar çok nedeni olabilirki bu problemlerin, birilerinden bu nedenlerin teker teker neler olabileceğine dair senaryolar üretip şundan veya şundan kaynaklanıyor probleminiz demesini beklemek yerine, problemi yaşadığınız kodu en azından hatalı olduğunu düşündüğünüz yerlerini burada paylaşırsanız. Hızlı bir şekilde yardımcı olmaya çalışalım.

tarafından
Teşekkür ederim öncelikle. sorunda bir hatanın olmaması uygulama calisiyor ama segment controller'da yaptıgım secimi seçtiğim anda haritanın tipini değiştiremiyorum. o sayfadan ayrılıp geri dondugumde secimin işlenmiş oluyor ama segment controller'da da aslında secili olan alan degilde her zaman 1. secim gorunuyor.
...