Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

İos webview kullanımında hata

0 oy
820 kez görüntülendi
10, Aralık, 2015 ios development kategorisinde serthat54 tarafından soruldu
Merhaba. ios responsive olan sitemi çağırarak bir uygulama formatı oluşturmak istiyorum. Bununla ilgili olarak webview ile url çağırdığımda sitemi ekrana basamıyorum. yalnız apple.com youtube.com girince url kısmına hata almıyor direk siteleri açıyor. fakat kendi internet sitemi yada mesela sizin sitenizin linkini yazınca siteleri açmıyor. acaba nerde hata alıyor olabilirim? yardımcı olabilir misiniz? kodlar aşağıdaki gibidir.

mport UIKit

class ViewController: UIViewController {

    @IBOutlet var webview: UIWebView!

        override func viewDidLoad() {

        super.viewDidLoad()

        // Do any additional setup after loading the view, typically from a nib.        

        let myURL = NSURL(string: "http://swiftdeveloperblog.com");

        let myURLRequest:NSURLRequest = NSURLRequest(URL: myURL!);

        webview.loadRequest(myURLRequest);

        

    }

 

    override func didReceiveMemoryWarning() {

        super.didReceiveMemoryWarning()

        // Dispose of any resources that can be recreated.

    }

}

1 cevap

+1 oy
10, Aralık, 2015 burhanaksendir tarafından cevaplandı

Merhaba,
info.plist dosyasında "App Transport Security Settings" ayarını yaptınız mı? Yapmadıysanız şu şekilde ayarlayıp deneyin:

Allow Arbitrary Loads = YES

10, Aralık, 2015 serthat54 tarafından yorumlandı
öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. deneme işini ofise gidince yapabileceğim ancak. mac orda. yalnız aklıma takıldığından sormak istiyorum. youtube.com , google.com, apple.com adresi olurken neden normal girdiğim sitelerin adresleri olmuyordur acaba?
11, Aralık, 2015 serthat54 tarafından yorumlandı
11, Aralık, 2015 serthat54 tarafından düzenlendi
Vermiş olduğunuz düzenleme ile istediğim sonuca şuan erişebildim. çok teşekkürler. şimdi adım adım yayınlamaya çalışıyorum. çok teşekkürler.
11, Aralık, 2015 burhanaksendir tarafından yorumlandı
Bunun sebebi Swift 2 ile birlikte http adreslerinin güvenlik nedeniyle security tanımlamasına uygulama içerisinde ihtiyaç duymasıdır.

Bu tanımlamayı  info.plist içerisinde şu şekilde yapmalısınız:

http://i.hizliresim.com/yo9Nga.jpg
11, Aralık, 2015 serthat54 tarafından yorumlandı
bu ayarlamayı yaptıktan sonra. sorun çözüldü. açıkcası şunu belirtmek istiyorum. xcode ile birşeyler yapmaya dün başladım ve bu adım ile zaten hali hazırda responsive olan web sitem şuan uygulama içerisinde sağlıklı çalışmaya başladı. şimdi yayınlama aşamasına geçmek istiyorum. sitenizde adım adım bununla ilgili bir bölüm mevcut. fakat yayınlama esnasında apple tarafından red yememek için xcode üzerinde temel anlamda yapmam gereken ve dikkat etmem gereken hususlar varmıdır? yada bu konuyla ilgili olarak araştırma yapıyorum fakat herhangi bir kaynağa erişemiyorum. bununla iligili bir kaynak belirtebilir misiniz? yada temel olarak neler yapmam gerekiyor bir rehber mevcutmudur acaba?
11, Aralık, 2015 burhanaksendir tarafından yorumlandı
Reject almamak için size tavsiyem, öncelikle şu kılavuzu dikkatlice inceleyin:
App Store Review Guidelines
https://developer.apple.com/app-store/review/guidelines/

Uygulamanız WebView içerisine gömülü bir site olacaksa burada yer alan şu madde * önemli:

* 2.12

Apps that are not very useful, unique, are simply web sites bundled as Apps, or do not provide any lasting entertainment value may be rejected


Bunun dışında uygulamanızda kullandığınız webview içerisindeki siteniz, başka sitelere de erişim sağlayabilen yapıya sahipse, uygulamanız için Rating bölümünde "Unrestricted web access" ayarını Yes olarak işaretlemeniz gerekiyor:

http://i.stack.imgur.com/7JWYQ.png

Benim aklıma gelenler ilk başta bunlar. Kolay gelsin.
20, Aralık, 2015 huseyinvural tarafından yorumlandı
belki yardımcı olur, çorbada tuzumuz olsun. benim de böyle bir çalışmam vardı dikey olarak oldukça uzun olan sitenin en altında bulunan play store logosunu görmüş ve kabul etmemişlerdi.

sitende platform olarak sadece app store a ait bir icon bulundurabilirsin demişlerdi. web view in çağırdığı adrese bir ios parametresi verip bunla siteye cookie atıyordum bu ihimallerde play store iconunu göstermiyordum. ayrıca benim sitemde facebook ile login vardı web view üzerinden çalıştığında facebook login hata veriyor bununda olamamsı gerektiğini söylemişlerdi.

benzer hataların varsa düzeltmeni öneririm.
...