Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
295 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Arkadaşlar ve özelikle Yasin üstad selam. :)

Yani bir problemle karşınızdayım, gezmediğim kaynak kalmadı fakat sonuca ulaşamadım.

Şöyle ki bazen içinde .jpg uzantılı  resim url lerinin olduğu bir textlerim oluyor. Haber gibi birkaç parakgrf yazı sonra resim, pzisyonları değişken. Bunları bir UITextView içinde göstermek istiyorum.

Ben ne yaptım, gelen text içinde (resim: resimadresi )  şeklinde olan urlleri  match edip, daha sonra bir fonksiyona soktum. Bu fonksyon içinde textview e ait attrbuttext değerini değiştirerk, dataya çevirdiğim url değerlerini NSTextAttechment nesnesiyle, textview içine url nin poziyonuna ekledim. Buraya kadar sorun yok resim doğru yerde text içinde gösteriliyor.

Fakat şöyle bir problemele karşılaşıyorum, NSTextAttechment nesnesi ile eklediğim resim eğer küçükse textin ilgili alnanın sağda solda hoş olmayan şekilde kalıyor. Ben bu resmi o satırda ortalamak istiyorum. Fakat hiçbir şekilde başaramadım.

NsTextAttehmente nesnesini textview içinde ortalamanın ya da sonrdan ona ulaşıp poziyonun değiştirmenin bir yolu var mıdır ?

Benim aklıma UITextView içine width değeri ekran ölçüsünde olan bir UIImage veya içine nesne ekleyebilceğim custom bir view eklem geldi ama galiba bu da mümkün değil bir yolunu bulamadım.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yapmak istediğim bu : http://www.imgim.com/olmasi_istenen.png

Yapabildiğim ise bu : http://imgim.com/image/olan.png

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

vakti zamanında başımı ağrıtmış bir problemdir. ama kendim sonunda afaki ama işe yarar bir çözüm bulmuştum. Aşağıdaki örnek üzerinden inceleyebilrsiniz. :)
https://drive.google.com/file/d/0B_33To7xgYO7clYyZ1ZrTmdYaGM/view?usp=sharing

tarafından
tarafından düzenlendi
ben daha önce aynı yöntemle tüm attrbute text i ve sadece resmin daha doğrusu iki \n arasındaki resmi ortalamayı denemiştim ama bir türlü becerememeiştim texti ortalayım resmi ortalamıyordu şimdi bunu da denicem.

cevabınız için çok teşekkür eder.
...