Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
1.1k kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi

Herkese selamlar,

Daha önceden yayına aldığım, ufak bir uygulamam vardı şimdi bu uygulamama bildirim eklemek istedim. Yine daha önceden yedeklemiş olduğum istek sertifikamı kullanarak,  developer portalında ilgili uygulamamın push servisini açtım ve istek sertifikamı kullanarak, bu push development  setifikası oluşturdum ve indirdim. Ardından ilgili uygulama için yeni bir development provizyon dosyası indirdim, bunu xcode a .cer uzantılı push sertifikasınıda anahtar zincir erişim aracına ekledim. 

Sertifikalar -> sistem altında Apple Development Push Service com.uygulamaadı.... sertifimkamı görebiliyorum.

Sertifikalar -> oturum açma zincirlerine bakarsamda, kendi developent ve distribution sertifikalarım dışında  "com.apple.idms.appleid.prd.7a592b326d38737a575a77397a2f6e77486f716574513d3d " bir sertifika görüyorum yeni tarihli push sertfikamın u olduğunu düşünerek altındaki anahtarı mykey olarak inidrip şifrelerimi giriyorum.

benım anladığım kadarıyla  Sertifikalar -> oturum açma kısmında da Apple Development Push Service  sertifika olması lazım ama malesef yok sadece com.apple.idms.appleid.prd. var

Sorun başlıyor

Terminalde aşağıdaki linkte  anlatıldığı şekilde bütün adımları tamamlıyorum. Fakat sertifika ile istek göndermeye çalıştığımda. 

http://www.yasinturkoglu.com/ios-da-uzaktan-bildirimler-nam-i-diger-apns-apple-push-notification-service-remote-notifications/

error setting private key

687:error:0B080074:x509 certificate routines:X509_check_private_key:key values mismatch:/BuildRoot/Library/Caches/com.apple.xbs/Sources/OpenSSL098/OpenSSL098-59/src/crypto/x509/x509_cmp.c:406:

şeklinde bir hata alıyorum. Uygulamam yayında olduğundan development sertifikası sorun oluyodur diyip tüm bu adımları birde Distribution Push sertifkası oluşturup yapıyorum ama sonuç değişmiyor.

muhtemelen key dosyası doğru değil, aramalarımda öyle cevaplar gördüm ama ne yaptıysam Sertifikalar -> sistem altında Apple Development Push Service şeklinde gösken sertifkayı Sertifikalar -> oturum açma altında gösteremedim neyi atlıyorum bilmiyorum.

Sorunumu çözmek için çabalamaya devam ediyorum, ama henüz bir çözüm bulamadım. Bilgisi olan arkadaşların yardımını rica edeceğim.

Çok teşekkürler.

2 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Merhabalar;

Benim de suan store da yayında olan bir uygulamam var sizdeki gibi bildirim (notification) sağlıyor ama il yayınladığımda bildirimsiz yayınladım daha sonra bir güncelleme yaparak bildirim ekledim ve aynı certifica yı kullanarak yayınladım daha doğrusu ben genelde tek tip certifica kullanıyorum forAllAplication.. gibi sadece uygulamaya ek olarak;
Targets > Capabilities > BackgroundModes : On ve Remote notifications' u click durumuna getirdim bu şekilde yayımladıktan sonra sıkıntı oluşturmadı şuan stabil çalışıyor

tarafından
ya ben sizi tam anlamadım, yada kendimi tan anlatamadım. benim yapmaya  çalıştığım sertifika ve key ile pem dosyasını oluşturmak, bunun lada kendi serverim üzeriden .pem dosyasını kullanarak bildirim göndermek.

şuanda oluştuduğum pem dosyası ile apple a istek yapmaya çalıştığımda hata alıyorum.

şuadan henüz .pem dosyasını oluştuabilmem için gereken sertifika anahtarı , oturum anahtarları kısmına gelmedi.
+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

anahtar zincirinde iOS push service adıyla sertifikalar görmeniz lazım. bu sertifikaları kullanarak apns sertifikalarınızı üreteceksiniz. Sanırım farklı bir sertifika ile blog'um da anlattığım işlemleri gerçekleştirmişsiniz.

tarafından
daha önceden, kaydettiğim request sertifikamı kullanarak bu işlemleri yaptım. indirdiğim push sertifikasını açtığımda Sertifikalar -> sistem altında Apple Development Push Service  var fakat Sertifikalar -> oturum anahtarları kısmında yok.

tekrardan istek sertifkamı oluştursam ve bunun ile push sertifkası talep etsep önceki developer ve dis sertifkam bozulurmu ?

birde uygulamam şuanda yayında, bildirimi açıp tekrar yayınlıyıcam birkaç gün lük çalışma süremde devoplopment değilde distribution sertifikamla testlerimi yapıp, yolayabilmem mümkün mü Yasin Bey ?
tarafından
mevcut uygulamanız için yeni oluşturacağınız sertifikalar, provizyon dosyaları.
yayındaki uygulamanızı etkilemez. Korkmayın.

gerekirse provisioning portal'da bulunan tüm sertifikaları ve provizyon dosyalarını silip yeniden oluşturabilirsiniz.
zaten sertifikaların bir yıllık bir kullanım süreleri vardır ve süreleri dolduğunda yeniden oluşturulmaları gerekir.
yapacağınız bu sertifika yenileme işlemi sadece development aşamasında olan uygulamalarınızı etkiler.
onlar içinde yeni sertifikalarınızla development provizyonlarınızı oluşturup yeniden yüklersiniz.
tarafından
tarafından düzenlendi
Bütün sertifika ve provizyonları silip tekrar deneyeceğim teşekkür ederim ilginiz için.

Not : Developer portaldaki tüm sertifikalarımı sildim, ardından bir istek  sertifikası oluşturup tüm işlemleri tekrar yaptım, sorun çözüldü.

Herkese çok teşekkürler.
...