Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

her açılışta değişen launch image ?

0 oy
172 kez görüntülendi
25, Ocak, 2016 ios development kategorisinde csayin tarafından soruldu
Merhabalar herkese,

uygulama açılırken gelen launch image uygulama her açıldığında farklı bir resim gelecek. launch image'e bir controller bağlayıp içerisine farklı farklı gelecek resimleri bir diziye atayıp her açışında farkı gelmesini sağlamalıyım diye düşündüm ancak yaptığım örneklerden bir sonuca varamadım. daha önce bu yapıyı kullanmış yada mantığı hakkında fikir verebilecek arkadaşların yardımcı olursa çok sevinirim. yapı objective-c'de de kurulmuş olabilir bir sakıncası yok.

1 cevap

0 oy
26, Ocak, 2016 huseyinvural tarafından cevaplandı
30, Ocak, 2016 csayin tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

objective-c bimiyorum istersen swift'de yardımcı olabilirim. fikir verecek olursam, 5 resmin olsun bunların isimlerini bir dic e at daha sonra random birden beşe kadar sayı üretip, dic içinde bu index deki resmin ismini al, bunu ilgili image view içine dahil et.

30, Ocak, 2016 csayin tarafından yorumlandı
hocam tesekkur ederim cevabin icin. mantık olarak konuyu idrak ettim. verdigin fikri uygulamaya dokmeye henuz firsattim olmadi. ama bi sorum daha var uygulamada launch screen'e bir controller atayabiliyormuyuz acaba. uygulma eski kucuk bi kac guncelleme yapiyorum maalesef objective-c ile yazilmis zaten baslangic seviyesinde swift kullanabiliyorum obj-c olunca baya yavas ilerliyorum.
30, Ocak, 2016 huseyinvural tarafından yorumlandı
rica ederim, launchScreen hali hazırda bir ViewConterler'dır.  Bu controller'e seçtikten sonra, en sağdaki detayların bulunduğu menüden  Custom Class bölümü altında launch screen'e custom bir ViewController classı atayabilir, ve bunun içinde işlemlerini yapabilirsin.
30, Ocak, 2016 csayin tarafından yorumlandı
anladim hocam tesekkur ederim. :)
...