Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
553 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Merhaba arkadaşlar Xamarin Studio da aşağıdaki hatayı alıyorum yardımcı olurmusunuz

/Library/Frameworks/Mono.framework/External/xbuild/Xamarin/iOS/Xamarin.iOS.Common.targets: Error: No valid iOS code signing keys found in keychain. You need to request a codesigning certificate from https://developer.apple.com.(proje)

2 Cevaplar

0 oy
tarafından

Xamarin Studio hiç kullanmadım, ama çok büyük ihitmal ile developer center da oluştuduğun ve mac ini tanımladığın sertifikalar ile alakalı bir hata. Mac ve Xcode kullanmadığın sürece bu hatalar ile baş edebilmen çok zor.

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Siz ne kullanmayı tercih ediyorsunuz hangi dilde kullanıyorsunuz

tarafından
Bildiğim kadarıyla Xamarin cross platform çalışacağını idda eden bir yapı. Ama ben ne bu gibi başka yapıların ne de bunun performanslı çalışabildiğini duymadım.

Özellikle apple tarafı, ios programlamak için çok fazla prosedürü yerine getirmenizi istiyor ve bunun için mac bir bilgisayar ayrıca xcode andında bir ıde yi kullanmanızı zorunlu kılıyor.

Xmarin gibi ve bunun dışında daha farklı birkaç yöntemlerle bu prosedürleri aştıklaırnı iddia edenler olsanda söylediğim gibi bunu  performaslı ve istikrarlı olarak gerçekleştirebileni görmedim.

Çümkü hem mac,hem xcode hemde developer centerdaki setifika ve provizyonlar sürekli bir birine ihityaç duyuyor.

Bu yüzden benim önerim apple in önderidği şekide bir mac edinip xcode indirmeni developer hesabınızı alıp apple in yeni dili swift i kullanarak ios programlamanızdır.
...