Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
2.6k kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi

Selamlar, 

Uygulama içi satın almanın tüm adımlarını gerçekleştiriyorum, developer center ve xcode da uygulma içi satın alma aktif görünüyor. Uygulamam başladığında, ürünlerimi istek yapıp bilgilerinede ulaşabiliyorum. Fakat ürünü almaya kalktığımda, işlem hata veriyor.  Hata sebebi şu 

Error Domain=SKErrorDomain Code=0 "Cannot connect to iTunes Store"

Bu işlemleri emulatör de de, test için kulandığım cihaz da da usb kablo aracılığı ile denedim malesef sonuç değişmedi.

Bu ilk uygulama içi satın alma deneyimim olucak bu şeklde oyun parası satmayı düşünüyorum, fakat bu problemi maalesef aşamadım. Son olarak birde uygulama içi satın almayı test ederken, developer sertifikamız ile test cihazıımızı veya emulatörü kullanabiliyormuyuz satın alma işlemleri için. 

Açıkcası bu ilk IAP deneyimim olacağı için bu ayrıntılar hakkında bilgim yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 

Düzeltme :

Bir mantık hatası yaptığım kesin, çünkü bir test cihazımda hiç itunes şifreni gir alerti açılmadan direk yukarıdaki hatayı alıyorum.( Bu sorun touch id ve parola kısmına parola eklememin ardından çözüldü)  Başka bir test cihzımda ise itunes porolanı gir ekranı açılıyor fakat parolamı girdiğimde bana Girdiğiniz apple kimliği bulunamadı hatası veriyor. Consolda ise yukarıdaki hatayı yazıyor. Satın alma isteği yaparken apple kimliğini ayrı olarak benim yollamam mı lazım çözemedim. 

Bu örnekteki tüm adımları harfiyen  yaptım

http://www.seemuapps.com/tutorial-swift-in-app-purchases

Sizce sorun ne olabilir. 

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap

Selam arkadaşlar yukarıdaki hatayının çözümünü buldum. Şöyleki apple IAP için uygulamalarımızı test ederken kullanılan itunes hesaplarını itunes connect altındaki user and roles içinde bulunan sandbox altına tanımlanması gerekiyor. Ama benim anladığım kadarıyla buraya tanımlayacağınız hesap hali hazırda kullanılan bir apple id olmamalı yoksa hata veriyor.

Sandbox a hesabınızı tanımlayıp ardından, telefonunuzun içindeki itunes ayarlarında sandbox a tanımladığınız hesabı eklerseniz. Yukarıdaki apple id bulunamadı hatayı almadan yolunuza decam edebiliyorsunuz.

Not: Kimi zaman ayarlarsan kabul olmuyor ayarlardan çıkış yapıp satın alama isteği sirasında sandbox kullanıcı adıyla giriş yapmalısınız.

Yani test ederken kullanılcak hesaplar sandbox içinde tanımlı olmalı bu da telefonunuza eklenmeli.

Bunların dışında yine öğrendiğim kadarıyla simulatör üzerinden IAP işlemlerini yapamıyoruz.

Herkese iyi çalışmalar.

...