Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
180 kez görüntülendi
genel kategorisinde tarafından
Merhaba,

İlla apple ın uygulama içi satın alma servisini kullanmak zorunda mıyız? Uygulama içerisinden kendim kredi kartı veya paypal gibi yöntemlerle ürün satışı yapabilir miyim?

1 cevap

0 oy
tarafından

Merhaba,

Ben uygulamalarımın birinde satın alma olayını kullandım ama apple'ın yöntemi ile değil şöyle ki, Uygulamamı ilk 6 ay kullanıcılara ücretsiz sundum daha sonra belirlenen ücreti muhasebe birimine ödemeleri karşılığında programı ömür boyu ücretsiz olarak kullanabiliyorlar peki sistem nasıl çalışıyor, benim kullanıcılarım uygulamaya kayıtlarını benim onlara verdiğim QRCode ile sağlıyorlar uygulamada ki kayıt ol bölümüne tıkladıklarında kamera acılıyor kendilerine verilen karekodu okutuyorlar o karekod içerisinde ad soyad gibi gerekli bilgiler ve AktivasyonTarihi geliyor program içerisinde AktivasyonTarihi ile günün tarihini karşılastırıyorum günün tarihi büyük olduğu durumda kullanıcıya mesaj gönderiyorum işte süresi bitti muhasebe ile görüşün ödeme yapıldıktan sonra örnek olarak AktivasyonTarihini 1299 gibi yani 2099 12.ay gibi gönderiyorum böylece satın alma işini halletmiş oluyorum.

...