Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

Swift'te Z-Index Benzeri Bir Özellik var mı ?

0 oy
41 kez görüntülendi
7, Şubat, 2016 ios development kategorisinde huseyinvural tarafından soruldu
Selamlar,

Hatırlarsınız, html de eleman z katmanıdındaki pozisyonlarını css in z-index özelliği ile değiştiririz. index değeri buyuk olan diğerinin üzerine gelir. Swift ile bunun benzeri bir şeyi yapabilme  imkanımız var mı ?

Mesela, ben navigartion controller'ın için bir subview ekliyorum buda tüm view controllerlar içinde en üstde gözüküyor. Fakat navigation controler classı içinde bir fonskiyondan instantiateViewControllerWithIdentifier ile bir view controller ı çağırırsam, daha önce subview olarak eklediğim view in ustune geliyor. Ben şimdilik bu sorunumu instantiateViewControllerWithIdentifier ile çağırmak yerine tanımladığım bir segue yi kullanarak istediğim view controller i görüntüleyip çözdüm.

Bu sayede ikinci sayfaya geçtiğimde navigation controller içine eklediğim subview ım hala en üstte. Yinede sormak istedim bu tarz problemeleri çözebilmemiz için dahil olan elemanların z- index değerini belirlemememiz mümkün mü ?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

1 cevap

+1 oy
7, Şubat, 2016 yasin tarafından cevaplandı
7, Şubat, 2016 huseyinvural tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

eklediğiniz view'in layer properties'i altından zPosition değerini değiştirerebilirsiniz.
veya view'i bir subView olarak eklerken addSubview kullanmak yerine
insertSubview(view: UIView, atIndex index: Int) ile eklediğiniz view'in index değerini belirleyebilirsiniz.

7, Şubat, 2016 huseyinvural tarafından yorumlandı
bundan sonra bunu deneyeceğim, çok teşekkürler.
...