Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
295 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Merhaba, uygulamamın yeni versiyonu Anlık Bildirim özelliği ekleyerek yukarı gönderdim ve onay bekliyorum.

Developer ortamı için bildirimlerim çalışıyor, test ettim sorun yok. Ama dağıtım sürümünde nasıl bir sonuç alacağına dair bir fikrim yoktu. 

Bende uygulamamı yukarı göndermeden, önce bildirim için gereken pem dosyasını dağıtım sertfikasıyla oluşturup terminaldende istek yaparak kontrol ettim olumlu sonuç alıyorum. Bu pem dosyasınıda bildirim sunucuma ekledim, artık developer sertifikam ile oluşturulmuş pem dosyasından değil dağıtım sertifikam ile oluşturulmuş pem dosyamdan istek yapıyorum. Ve tabiki, test adresine değil dağıtım sürümünde kullanılacak adrese istek yapıyorum. 

Sorumun, özüne gelirsek.Ben uygulamam incelenirken, dağıtım sertifikalarıyla uygulamamın nasıl çalıştığını görmek için test userıma ilgili versiyonu gönderidim. Testflight uygulması yarıdmıyla indiridm ve kullanıyorum, herşey tam olarak çalışsada Testflight ortamındaki uygulamama bildirim gönderemedim.

Testflight ortamında denenen bir uygulama, geliştirme sertifikalarınımı kullanır yoksa dağıtım sertifikalarını mı ? Eğer dağıtım sertifikasını kullanıyorsa, ben neden bu cihaza bildirim gönderemiyor olabilirim.

Konuyla çok alakalı olmayan ufk bir not : 

IAP için ilgili görevliler SANDBOX ortmanıdan bir user ile alışveriş yapmaya çalışmışlar. Validate URL im SANDBOX değil dağıtım ortamına uygun olduğu için hata almışlar. :D Bende bu adımda artık gelen isteğin sandbox olup olmadığına bakıp buna göre hareket ediyorum. Ben normalde, bütün adımları dağıtım sertifikası üzerinden ilerlerler diye düşünmüştüm. 

1 cevap

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Denemelerim, sonucunda anladım ki Testflight ortamında dağıtım sertifikaları çalışıyor. Bildirimleride bu ortamda çalıştırmak için dağıtım sertifkasıyla derlenmiş olan pem dosyamız aracılığı ile yolluyoruz.

Ayrıca bildirim alamamamın sebebi, testflight ortamındaki uygulamalarda sertifka değiştiği için token de değişmesindenmiş.

...