Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
5.5k kez görüntülendi
ios developer program kategorisinde tarafından
Merhaba Kurumsal Kimlik açabilmek için , firma yetklisine aldırdığım Duns numarası ile şirket hesabını nasıl açabilirim. Yardımcı olabilirmisiniz ?

1 cevap

+1 oy
tarafından

duns numarası kullanarak şirket hesabı açmak için, individual hesap açarken kullandığınız enrolment seçeneğini kullanıyoruz.

https://developer.apple.com/programs/enroll/

öncelikle bir apple account'u oluşturun ve daha sonra bu account üzerinden yukarıda verdiğim linki kullanarak start your enrollment seçeneği üzerinden oluşturduğunuz apple account'unuzla giriş yapın. Enrolling as an Organization olarak DUNS numaranızla kayıt işlemlerinizi başlatın. Organization olarak yapacağınız developer başvurusunun yıllık üyelik ücreti de, individual account'lar da olduğu gibi yıllık $99'dır.

bir de Apple Developer Enterprise Program diye bir şey var o kafanızı karıştırmasın. o tamamen farklı bir üyelik şekli.

tarafından
Öncelikle Apple account oluşturun yazmıssınız,firma adına örneğin (XXX Gıda) önce bu sekilde Apple account acıp daha sonra diğer adımları yapıcam ?  detaylı soruyorum hocam daha önce yapmamıştım sorun çıksın istemiyorum.
tarafından
evet, öyle yapacaksınız. Fakat uzun zamandır apple hesabı açmadım ben de. :)
sanırım şu an hesap açarken bir kredi kartı bağlamanızı istiyorlar hesabınıza.
bağlayacağınız kredi kartı, developer hesabı ödemesini yapacağınız kredi kartı olsun.
tarafından
tamam her ikisi içinde aynı kart nosunu tanımlayacağım o zaman, önce kafamdaki tüm soruları yanıtını alayım sonra baslayayım seklinde düsündüm.Takıldığım yer olursa acil baslıgı altında yazacağım umarım buralarda olursunuz hocam :)
tarafından
Yasin hocam , Authority to Sign Legal Agreements  seceneklerinde ,
1- I am the owner /founder and have the authority to bind my organization to legal agreements
2- My organization has given me the authority to bind it to legal agreements

2. secenek seçersem onda nasıl bir görev ister örneğin Ürün Yöneticisi  bunda sorun çıkarır mı apple daha yetkin bir çalışan mı ister?
...