Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
280 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Merhaba, tüm arkadaşlar ve Yasin Bey,

Tablle Cell içinde bir UITextView'ım var bunun içindeki farklı uzunluklardaki metinlerinde kimi gelimelerin font size değerini değiştiriyorum AttributedString yarıdmıyla daha sonra sizeThatFits ya da contentSize ile yüksekliğini almak istediğimde hep. AttributedString verisinde değişiklikler yapılmış olan metnin yüksekliği değil değişiklik yapılmamış metnin yüksekliği geliyor.

İçinde bazı kelimelerde font size değişikliği yaptığım bir UITextView'ın son halinin yüksekliğini nasıl alabilirim ? Ne kadar uğraşsamda beceremedim, yardımlarınızı rica ediyorum, çok teşekkürler.

Not: UItextview bir table cell içinde UITableViewAutomaticDimension ile otomatik olarak, table cell boyutlarını hesapladığımda nasıl yapıyorsa UItextview ın ölçüsünü düzgün alabiliyor. Ama ben kullandığım yapı gereği UITableViewAutomaticDimension kullanamıyoum. Sabit ölçü almam gerekiyor. UITableViewAutomaticDimension ile table cell in yüksekliğini hesapladığımda nasıl UITextview ölçüsünü kusurusuz alıyor anlayamadım.

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

geç cevabım için özür dilerim. bir süredir buralarda değildim.
textView size'ının, içeriğine göre yeniden hesaplanması için sizeToFit() kullanabilirsiniz.
bu sayede textView ölçüleri yeniden hesaplanacaktır.

tarafından
ne demek, ne kadar bize yarımcı olmaya çalıştığınızı biliyorum. bende tatilde felan olduğunuzu düşünmüştüm.

anladığım kadarıyla, değişilikleri yapıyoruz textview. sizeToFit() diyip ardından sizeThatFits ile tekrar ölçüleri alıyoruz.  

çok teşekkürler.
...