Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
229 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Yabancı ve yerli haber sitelerinin uygulamalarını incelediğimde, haber metni içinde resim,video başka haberi refere eden alanlar veya reklam gibi içerikler mevcut. Normalde bu içeriklerin yeri belli olsa ona göre bir yapı kurar yolumuza devam ederdik.

Fakat haber gibi metinlerde ikinci üçüncü resmin yada videonun konumu her zaman aynı değil, web tarafında haber metni içinde bir yerde (#resim:123) gibi bir kod varsa bunu image a çevirip yada videoysa videoya çevirip gösteriyoruz.

Mobil tarafında ise, sadece NsTextAtechmnet ile image çevirip UItextView içinde bir alana eklemeyi bulabildim, ama ben metnimiz arasında beli ilgili tag lere rastladığımda bunları tweet kutusu, reklam yada video gibi yapılara dönüştürmek istiyorum.

UItextview içine image dahil ettiğimiz gibi bir xib,view dahil edebilceğimiz bir yapıyı saatlerce aradım ama bulamadım sizin bilidğiniz böyle bir yapı var mı ? Eğer yoksa metni parçalara birkaç tana UItextview oluşturup, aralarına ilgili xib i dosyalarını dahil etmeyi düşünüyorum ? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim fikir verebilir misiniz ?  

Yardımcı olabilcek arkadaşalara, çok teşekkür ederim.

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

muhtemelen isteklerinizi karşılayacak 3rd party bir framework vardır. Git'de filan bir aratın isterseniz.
kendiniz de biraz uğraşarak verilen text'i, içeriğindeki özel belirteçlere göre parse edebilecek bir class yazabilirsiniz.
text içerisindeki belirteçlere göre ayrı ayrı textView'ler oluşturacak ve aralara imaj veya vidyoları tutabilecek containerler koyabilecek bir class hazırlanabilir.
ama UItextView'i bu şekilde kullanmak uzun text'ler de expensive bir hal alabilir.

coretext'i önereceğim ama video içeriklerinin coreText'le kullanabiliyormuyuz açıkçası ben de tam olarak emin değilim.
yine de isterseniz coreText kullanımına ilişkin şu tutorial'e bir göz atabilirsiniz.
http://www.raywenderlich.com/4147/core-text-tutorial-for-ios-making-a-magazine-app

tarafından
evet, yokluğunuzda bende class yada classımısı :) birşey yazdım ve textview belli ihtimalde parse edip aralarda istediğim elemanları ekledim. tüm eklediğim elemanlarında yüksekliğini alıp, içinde bulundukları table cell e yükseklik olarak atadım.

şuanda sorun çözüldü gibi, core text merak ediyorum, uygun bir vakitte inceleyeceğim.

ilginiz için teşekkür ederim.
...