Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
582 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Merhaba, daha önce javascript ile çalışırken, kaydedilen ses dosyası bir buffer yarıdmıyla bana int veri yolluyordu bende buna göre bir canvas içinde grafik çiziyordum.

Böyle bir yapıyı swiftde yapmak istiyorum, ama nasıl bir yol izlemeliyim bir fikrim, yok. Swiftde sesi kaydederken veya kayıtlı bir sesi oynatırken ses şiddetine göre grafik oluşturmak için nasıl bir yol izlemeliyim. Objective-C de bu işi yapan bir kütüphane var ama dile hakim olmadığım için onu kullanmak pek mümkün değil.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden, çok teşekkürler.

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

daha önce hiç denemediğim bir şey bu. Biraz araştırmam lazım.
fakat halihazırda objective-c'de bu iş için hazırlanmış bir kütüphane varsa bu kütüphaneyi brdiging header kullanarak swift'e import edebilirsiniz.

tarafından
evet, ama bildiğim kadarıyla bu şekilde ilgili kütüphaneyi eklediğimde, https://github.com/syedhali/EZAudio kütüphanesini swift ile kulanabilmem için objective-c bilmemem gerek dimi yanlış mı biliyorum ?

birde bu kütüphane, çok daha kapsamlı duruyor, eğer nasıl yapacağımı çözebilirsem, gereksiz kodların projeme dahil olmasından kurtulmayı hedefliyorum.

ben şuadan ses kaydetme ve oynatma işlemlerimi halletmekteyim, objective-c de olan bunun gibi tüm imkanların swift içinde de bir yolu olucağını hayal ettiğimden biraz daha direnip bir çözüm bulmaya çalışacağım.

eğer sonuca varabilirsem, burda da paylaşırım. çok teşekkürler.
tarafından
objective-c kütüphanelerini bridging header kullanarak swift'e import ettiğinizde ilgili kütüphaneye ait tüm nesne, fonksiyon vs. swift syntax'inda görüntülenirler.
Yani objective-c'ile bir işiniz olmuyor kısacası.
tarafından
anladım, evet bir örnek inceledim aynene söylediğiniz gibi. peki yanlış düşünmüyorum değil mi, böyle bir kütüphane objective-c ile yazılıyorsa yeni nesil olan swift ile hayli hayli yazılabilmesi gerek değil mi ?

yani bu objective-c kütüphanesini biraz kurcalarsam ios-8 destekliyecek şekilde benzeri işlemeleri yapabilecek bir kütüphaneyi swift ile  yazabilmek mümkün olur değil mi ?
tarafından
tabiki, yazabilirsiniz.
 objective-c ve swift arasında syntax farklılığı dışında öyle aman aman bir değişiklik yok.
tarafından
çözüme, ulaştığım yöntemi burda arayan arkadaşlarla paylaşacağım.
çok teşekkürler.
...