Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
726 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba Yasin Bey,

Apple sürekli koşullarını güncellediği için bir türlü hızına yetişemiyorum, bir önceki güncellemi kabul etmiyor.

Sorunum şu ki;

Uygulamam içerisinden parmak izini kullanarak local authentication dan yaralanıyorum. Parmak izi / face id doğru ise local authentication a kullanıcının sistemde tanımlı nurarasını saklıyorum ve kullanıcı birdaha numara girmeden sadece parmak izini okutarak işlem yapıyor. Sağolsun arkadaşlar daha önce kullandığım uygulamama rejected vermişler. Parmak izi idsini local authentication da saklıyorum mu sandılar ne. Sebebi de;

We found that your app or app extension requires users to unlock app content using Local Authentication, which is not a permitted use of this framework.

Çözüm;

To resolve this issue, please revise your app to ensure that users have an alternate method of unlocking app content without the use of Local Authentication.

Özetle parmak izini local authentication ile kullanamazsın, alternatif bul diyor. Benim uygulamamda bu yöntem önemli bir yer kaplıyor aslında, alternatif ne yapılabilir sizce?

1 cevap

0 oy
tarafından

Biometric authentication kullanıcı tarafından kapatılabilir. Bu gibi bir durumda uygulama nasıl davranıyor? Muhtemelen buna takılmışlardır.
Eğer biometric authentication olmadan kullanıcı birşey yapamıyorsa, o zaman klasik bir sign in eklemen lazım.

tarafından
tarafından düzenlendi

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Önerdiğiniz yöntemi deneyeceğim.

Kullanıcı eğer biometric authenticationu kullanıyorsa aynı yöntemle devam edip (biometric authentication sadece 1 adım daha güvenlik sağlıyor yoksa zorunlu değil aslında, üyelik gibi bir durum söz konusu değil), eğer kapattıysa da (ki nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum araştıracağım) o adımı es geçip kullanıcıdan numarasını doğrudan isteyip userdefaults a kaydetsem acaba yinede sorun yaratabilirler mi?

tarafından

Aşağıdaki gibi kontrol edebilirsin.

import LocalAuthentication
.
.
.
   override func viewDidLoad() {
.
.
.
      var errorPointer:NSError?
         if LAContext().canEvaluatePolicy(LAPolicy.deviceOwnerAuthenticationWithBiometrics, error: &errorPointer) {
            print("Biometric authentication available")
         }
         if let receivedError = errorPointer {
            print("Local authentication policy evaluation error:\(receivedError.localizedDescription)")
         }
tarafından

Zaten kodumu bu haliyle kullanmışım, else kısmında da biometric authenticationu es geçmişim. Buna rağmen red yemişim.

tarafından
tarafından düzenlendi

Tüm dediklerinizi yaparak bir güncelleme daha yayınladım, biometric authentication yoksa ya da kapatılmışsa doğrudan giriş yap.

Maalesef Apple yine söylediğimiz sorunu gidermemişsiniz diye yukarıda belirttiğim mesajı tekrar ileterek reddetmiş. Mecburen biometric authentication u tümden kaldırmaktan başka çarem kalmadı.

We found that your app or app extension requires users to unlock app
content using Local Authentication, which is not a permitted use of
this framework.

İşin özü local authentication kullanılmayacak kaldırdık bu frameworkte diyorlar galiba.

...